245 kilogramów motocykla w kolorze świeżej limonki

Honda Vultus wygląda nieco jak futurystyczny maxi-skuter, ale w rzeczywistości to motocykl, chociaż wyposażony w automatyczną skrzynię biegów z dwoma trybami pracy do wyboru.

Japończycy przedstawili światu to cudo w marcu 2014 roku, podczas Osaka Motorcycle Show, zaś zaledwie kilka miesięcy później uruchomili produkcję.

honda-nm4-vultus_00
NM4 Vultus. Foto: Honda

Nietuzinkowa maszyna Hondy doczekała się małe aktualizacji. Małej, bo unowocześnienie nie dotyczy jednostki napędowej, którą jest dwucylindrowy silnik o pojemności 670 cm3 i mocy 55 KM, lecz palety nowych… kolorów. Do tego tak egzotycznych jak np. cytrusowa zieleń, soczysta wiśnia, czy granatowe niebo. Dostępnych barw będzie aż 13.

NM4 Vultus można było dotychczas nabyć wyłącznie w dwóch tradycyjnych kolorach, tzn. czarnym i szarym, ale Japończycy już wcześniej wprowadzili kolorowe akcenty do swojego nietypowego motocykla. Chodzi o 24 kolory podświetlenia tablicy rozdzielczej, które ponadto zmieniają się w zależności od wyboru trybu pracy skrzyni biegów.

honda-nm4-vultus_01
NM4 Vultus. Foto: Honda

Być może Japończycy dostrzegli, że NM4 Vultus nie nadaje się na „Mrocznego Rycerza” i bliżej mu do „Czarodziejki z Księżyca”. W końcu konstruując swój bolid Honda czerpała inspiracje z nurtu anime – kolorowych, japońskich kreskówek dla dorosłych.

Źródło: motorbiketimes

%d bloggers like this: