Erik Buell Racing wraca do gry

Pierwsze maszyny zostaną ukończone 17 marca. Nowy właściciel firmy zdradził również nazwiska głównych managerów. Będą to Steve Smith, były inżynier przemysłu motoryzacyjnego jako prezes (CEO) i Erik Buell, którego nie trzeba przedstawiać, jako dyrektor techniczny (CTO).

Zakład w East Troy w Wisconsin, USA, zatrudniał ok. 130 osób aż do zakończenia działalności jedenaście miesięcy temu. Gdy spółka ogłosiła bankructwo linie montażowe stanęły a niedokończone motocykle pozostały w halach. Dzięki nowemu udziałowcowi strategicznemu, firmie Liquid Asset Partners of Grand Rapids, Mich., produkcja ponownie ruszyła.

1190SXWhiteRightStand_01
Buell 1190SX. Foto: erikbuellracing.com

Maszyny, narzędzia i części motocyklowe, które nie są częścią bieżącej produkcji zostaną sprzedane na aukcjach, które odbędą się od 30 do 45 dni, począwszy od 18 marca. Dla fanów marki najlepsze jest to, że powrócą modele 1190RX oraz 1190SX.

Oficjalna prezentacja została zaplanowana na 18 marca, czyli w dzień po złożeniu pierwszego motocykla reaktywowanej serii. Właściciele EBR mają nadzieję, że klienci będą wybierać modele Buell równie chętnie jak niegdyś.

eric_buell_02
EBR znowu produkuje. Foto: www.erikbuellracing.com

Dodajmy jeszcze, że w Polsce sprzedażą motocykli marki zajmował się Harley-Davidson. Nie wiadomo jeszcze czy współpraca Buell i H-D znowu będzie miała miejsce.

Źródło: jsonline.com

%d bloggers like this: