470 koni mechanicznych i silnik od Maserati V8 w… motocyklu?

Czy to monstrum można w ogóle nazwać motocyklem? Nawet jeśli bardziej przypomina bolid bohaterów anime „Ghost In the Shell”, trzeba przyznać, że może budzić grozę. Tym bardziej jeśli poznamy parametry giganta na dwóch, pardon, właściwie czterech kołach.

insane-lazareth_01
Lazareth LM 847. Foto: motoroids.com

Lazareth LM 847 powstał w szalonych umysłach francuskiej ekipy, która znana jest z licznych, bardzo niestandardowych projektów, np. wyglądającego jak nadepnięta żaba modelu Yamaha FZR100 Custom. Inną popularną konstrukcją studia jest motocykl, którego dosiadał sam Vin Diesel w filmie pt. „Babylon A.D.”

Siedziba firmy kierowanej przez Ludovica Lazareth znajduje się w Annecy-le-Vieux, niedaleko szwajcarskiej granicy i to tam powstał Lazareth LM 847, którego podstawowe parametry to… 470 KM i 630 Nm przy 4750 obr./min.

insane-lazareth_02
Lazareth LM 847. Foto: motoroids.com

Skąd ta potworna moc? Z silnika V8 z Maserati o pojemności 5.7 litra. Obsługa giganta jest dość prosta, bowiem przekładnia ma tylko jeden stopień, który połączono ze sprzęgłem hydrokinetycznym. Maszyna waży 400 kilogramów, jej osiągi nie są znane. Może to i dobrze…

insane-lazareth_03
Lazareth LM 847. Foto: motoroids.com

Źródło: autoevolution

%d bloggers like this: