Major Tom to kosmiczna maszyna od Icon 1000

Ekipa z Icon 1000 znana jest z radykalnego podejścia do budowy nietypowych motocykli. Tuningowanie jednośladów wnieśli na poziom sztuki i w tym sformułowaniu wcale nie ma przesady.

Kurt Walter, który od lat kształtuje styl Icon 1000, może poszczycić się takimi dziełami jak Slow Burn, tzn. BMW R90/6 z lat 70. ubiegłego wieku, maszynę przerobioną na jednoślad w stylu militarnym albo niepokojącą i wojowniczą wersję Triumpha Tigera 800 w nowym wydaniu Icon 1000 Dromedarii.

suzuki-gsx-r-750_1
Major Tom. Foto: Icon 1000

Najnowszy projekt jest z Kosmosu, ekipa Icon 1000 nie ogranicza się do ziemskiej atmosfery, zresztą wystarczy obejrzeć film prezentujący maszynę, którą nazwano “Major Tom”.

W rzeczywistości to Suzuki GSX-R750 z 1986 roku zakupiona od człowieka, który w pewnym sensie też zajmował się odlotami – produkował amfetaminę.

ICON 1000 Major Tom. Źródło: You Tube, ICON Motosports

Skąd nazwa motocykla? Oczywiście od „Space Oddity” (ang. kosmiczna osobowość), czyli ballady rockowej nieodżałowanego, zmarłego kilkanaście dni temu Davida Bowiego.

Singiel artysty jest jedną z najbardziej znanych piosenek w dorobku Bowiego i jednocześnie pierwszym hitem. Tekst opowiada o astronaucie „Majorze Tomie”, jego podróży w kosmos i tajemniczym zaginięciu. Kurt jest wielkim fanem Dawida Bowiego, stąd nawiązanie i styl motocykla.

suzuki-gsx-r-750_2
Major Tom. Foto: Icon 1000

Maszynę zbudowana w studio Icon w Portland. Kompletnie odmienny wygląd Suzuki to efekt głębokiej przebudowy. Cały przód zaczerpnięto od Kawasaki ZX7R. Przednia szyba od Zero Gravity. Masywne koła to części potężnego V-Roda ze stajni H-D, zaś działo tłumika jest konstrukcją Yoshimury.

Aby osiągnąć pierwszą prędkość kosmiczną Major Tom został również wyposażony w butlę z podtlenkiem azotu.

suzuki-gsx-r-750_3
Major Tom. Foto: Icon 1000

Źródło: bikeexif

%d bloggers like this: