Indian Chieftain zyskał jeszcze więcej czarnych akcesoriów. Dobrze wygląda?

Na facebookowej stronie Indian Motocycle pojawiły się nowe elementy zestawu Blackout Collection, czyli akcesoriów dla modelu Chieftain w kolorze najciemniejszej nocy. Chodzi oczywiście o to, aby ograniczyć powierzchnię błyszczących chromów na rzecz eleganckiego mroku.

indian_ chief_1
Model Chieftain. Foto: Indian Motorcycle

„Wodza” można wyposażyć m.in. w nową, czarną kierownicę albo gustowną obudowę przedniego reflektora. Oczywiście lista jest bardzo długa i obejmuje wiele podzespołów, łącznie z wydechami, nowym filtrem powietrza, itd.

Przypomnijmy jeszcze, że Model Indian Chef powstał wpierw w Hendee Manufacturing Company, by później przejść pod skrzydła Indian Motorcycle Company ze Springfield w Massachusetts. Oryginalna maszyna produkowana była z przerwami od 1922 roku do końca działalności firmy, czyli 1953 roku.

indian_ chief_2
Model Chieftain. Foto: Indian Motorcycle

Kolejny rozdział modelu Chief to rok 2006, już w ramach firmy Indian Motorcycle Company, będącej w latach 2006 – 2011 częścią Stellican Limited. Najnowsza historii modelu związana jest z Polaris Industries, właściciela Victory Motorcycle, który przejął markę w 2011 roku.

Model Chieftain pojawił się w 2014 roku i obok modelu Indian Roadmaster jest najpotężniejszą maszyną amerykańskiej firmy. Chieftaina wyposażono w silnik Thunder Stroke 111 o pojemności ponad 1,8 litra (1811 cm3), który dysponuje 92 KM i osiąga prędkość 183 km/h.

indian_ chief_4
Model Chieftain. Foto: Indian Motorcycle

Moment obrotowy wynosi 138.9 Nm przy 3 000 obr./min. System chłodzony jest powietrzem, przeniesienie napędu następuje za pomocą pasa.

Cena model Indian Chieftain wynosi u dealera 114 200 zł. To niemało ale trzeba przyznać, że styliści marki wykonali kawał dobrej roboty. Piękny widok trochę zmniejsza zimny prysznic związany z wygórowaną ceną maszyny.

indian_ chief_3
Model Chieftain. Foto: Indian Motorcycle

Źródło: indianmotorcycle

%d bloggers like this: