Nowa Honda Gold Wing już wkrótce?

Kariera Hondy Gold Wing trwa już 42 lata od momentu jej wprowadzenia w 1974 roku, zaś ostatnia duża zmiana, czyli wejście piątej generacji, miała miejsce aż 15 lat temu. To nieproporcjonalnie długi czas na odświeżenie motocykla.

Choć plotki o nowej wersji pojawiają się z dość monotonną regularnością, najnowsze informacje o flagowcu Hondy są bardziej prawdopodobne. Gold Wing ma zostać zastąpiony w 2017 roku całkowicie nowym modelem, który pozwoli wreszcie technologicznemu chorążemu pójść na zasłużoną emeryturę.

GoldWing_2015_01
Honda Gold Wing 2015. Foto: Honda

Od 2001 roku, w którym pojawił się ostatni dotychczas model “Złotego Skrzydła”, technika poszła do przodu i Honda ma dużo do nadrobienia. Czego możemy się spodziewać? Na pewno systemu DCT, czyli Dual Clutch Transmission – dwusprzęgłowej przekładni umożliwiającej automatyczną, szybką zmianę biegów.

Oczywiście w DCT występuje również wariant manualny. Automat przydaje się np. w mieście zapewniając optymalne zużycie paliwa i likwidując konieczność ciągłej zabawy ze sprzęgłem i biegami.

GoldWing_2015_09
Honda Gold Wing 2015. Foto: Honda

W gamie innych współczesnych rozwiązań możemy spodziewać się elektronicznie regulowanego zawieszenia, kontroli trakcji, zmiennych trybów pracy. Na tablicy pojawi się duży ekran TFT do obsługi bardziej zaawansowanego informatycznie systemu.

Całkowitej przebudowie ma ulec przednie zawieszenie, które ma być bardziej odporne na olbrzymią masę motocykla i związany z tym problem nurkowania maszyny podczas gwałtownego hamowania.

2012 Honda Gold Wing
Honda Gold Wing 2015. Foto: Honda

Mówi się również o hybrydowym układzie napędowym oraz nowej, dwuczęściowej ramie odlewanej z aluminium, z osobnymi sekcjami przednia i tylną, którą częścią nośną będzie silnik stanowiący część środkową. Czy rzeczywiście zobaczymy wszystkie te cuda i Gold Wing wreszcie odmłodnieje? Jest na to naprawdę duża szansa.

Źródło: autoevolution

%d bloggers like this: