Victory Octane uroczyście wjechał na scenę. Jest tani, ale…

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią amerykańskiej firmy, w zeszły piątek odbyła się premiera Victory Octane. Przypomnijmy, że jeszcze dosłownie „za pięć dwunasta”, do sieci trafiły krótkie zapowiedzi filmowe premierowej maszyny.

octane_08
Octane. Foto: Victory Motorcycles

Octane wyposażony jest w nowy silnik 1200 cm3 chłodzony cieczą. Według niektórych źródeł jednostka miała osiągać moc 160 KM, ostatecznie wygeneruje znacznie mniej, tzn. 104 KM. Trochę szkoda, bo miał to być nie tylko zwykły cruiser, ale motocykl z aspiracjami sportowymi w swojej klasie, co brzmiało dość ciekawie.

Cruiser od Victory, a właściwie firmy Polaris, właściciela marki, ma dużo ciemnych i czarnych akcentów, które zastąpiły błyszczące chromy. Masa motocykla wynosi 243 kilogramy, rama została wykonana z aluminium. Wizualnie blisko mu do… Indian Scouta. To nie jest dobra informacja, bowiem marka Indian również należy do portfolio Polaris.

octane_07
Octane. Foto: Victory Motorcycles

Najciekawsza jest cena, która w USA wynosi 10 500 dolarów, czyli ok. 42 000 zł. Będzie to zatem najtańsza maszyna w swojej klasie.

W Europie Octane trafi do dealerów w limitowanej wersji za wyższą kwotę, tj. 12 950 euro (tylko 100 egzemplarzy). Kolejne motocykle będą jeszcze droższe. Ostatecznie odbiorcy zapłacą ok. 55 000 zł.

octane_09
Octane. Foto: Victory Motorcycles

Źródło: visordown

%d bloggers like this: