MV Augusta Dragster RR wygląda jak „8. pasażer Nostromo”?

Liczba motocykli w filmach ma tendencję rosnącą i szczerze mówiąc, bardzo się nam to podoba. Nie chodzi tylko o to, że motocykle są częścią filmowego widowiska. Prezentacja maszyn w obrazach kinowych sprawia, że jednoślady stają się bardziej popularne wśród ludzi.

Niektóre wizje filmowych speców mają jeszcze jeden efekt uboczny. Inspirują projektantów motocykli i wizjonerów, którzy tworzą własne koncepcje.

mv-agusta-age-of-ultron-boasts-evil-looks_1
MV Augusta Dragster RR. Foto: Tomas Jakus

Jedną z takich osób jest węgierski projektant Tomas Jakus z Jakusa Design, który obejrzał film „Avengers: Age of Ultron”, czyli s-f na podstawie komiksów o grupie superbohaterów o tej same nazwie wydawnictwa Marvel Comics.

Autorska wizja Jakusa dotyczy dwukołowca, który pojawił się w filmie. Bazą pomysłu został motocykl MV Augusta Dragster RR. Przypomnijmy tylko, że w oryginale Dragster RR to jednostka o pojemności 798 cm3 i mocy 140 KM (przy 13100 obr./min).

mv-agusta-age-of-ultron-boasts-evil-looks_2
MV Augusta Dragster RR. Foto: Tomas Jakus

Sercem motocykla jest rzędowy, 3-cylidrowy silnik wyposażony w 3 mapy: touring, sport oraz rain, a także dodatkową mapę custom, umożliwiającą personalizowanie charakterystyki motocykla w zakresie czułości roll gazu i ustawień kontroli trakcji. Z innych ciekawostek warto wspomnieć o dwukanałowym układzie ABS, systemie ride by wire, downshifter i quickshifter.

Oczywiście pomysł Węgra obejmuje tylko wizualną stronę maszyny. Swoją drogą, byłoby bardzo ciekawie, gdyby firma Augusta wcieliła w życie wizję Jakusa. Włosi na pewno nie narzekaliby na brak zamówień.

Źródło: autoevolution

%d bloggers like this: