Wystartowały testy MotoGP 2016. Która marka na czele stawki?

Oficjalne, przedsezonowe testy MotoGP rozpoczęto na Phillip Island, niewielkiej wyspie położonej na południowy wschód od Melbourne. Powierzchnia wyspy wynosi zaledwie 10 tys. ha. Najlepszy czas wykręciły motocykle Ducati.

danilo_01
Moto GP 2016. Foto: www.iodaracing.it

Oczywiście testy przed sezonem głównym nie oznaczają, ze w 2016 roku Ducati zgarnie wszystkie trofea, ale na pewno jest to jakiś sygnał o dobrej dyspozycji motocyklistów i maszyn z Bolonii.

Pierwszy dzień testów był bardzo trudny, bowiem przez cały czas padało. Najlepszy czas osiągnął Danilo Petrucci jadący na zeszłorocznym Desmosedici.

Niestety w ostatni dzień testów Włoch złamał rękę i nie wiadomo czy weźmie udział w kolejnych przedsezonowych testach, które rozpoczną się już 2 marca w Katrze. Piątek był w ogóle pechowy, bo aż 11 motocyklistów zaliczyło wywrotki, w tym dwóch, Tito Rabat i Aleix Espargaro, aż po dwa razy!

Przypomnijmy, że Desmosedici jest nazwą serii prototypowych motocykli Ducati, które od 2003 roku biorą udział w motocyklowych mistrzostwach świata. Warto nadmienić, że Valentino Rossi, który odszedł z Ducati w 2013 roku, był szósty w pierwszej klasyfikacji.

Źródło: crash.net

%d bloggers like this: