Planujesz długi rajd na motocyklu? Zobacz patent Campriders

Załóżmy, że masz motocykl gotowy do jazdy na każdym dystansie, chętnych do podróżowania kumpli oraz kilka przedstawicielek płci pięknej, a także odpowiednią ilość gotówki na wachę. Campriders to wisienka na torcie takiego zestawu.

Idea jest prosta. Campriders jest wielofunkcyjną przyczepą motocyklową, która ma zapewnić poprawne warunki transportu, lecz głównie komfortowy wypoczynek, oczywiście jak na motocyklowo-biwakowe realia.

campriders_01
Foto: campriders.com

Po rozłożeniu systemu, zmęczony długą drogą motocyklista uzyskuje wygodne łóżko z grubym, skórzanym materacem. Prawie jak w domu. Poza funkcją spania, zestaw może być również fotelem lub leżakiem. Oczywiście pojazd umożliwia załadowanie bagaży, na które przewidziano 250 litrów przestrzeni.

Ponieważ zgodnie z obowiązującym prawem o ruchu drogowym przyczepy motocyklowe o masie całkowitej nieprzekraczającej 100 kg nie podlegają rejestracji i przeglądom, na Campriders nie potrzeba dodatkowych uprawnień.

campriders_03
Foto: campriders.com

Rama została wykonana z profili stalowych i stali nierdzewnej, kopula z włókna szklanego a poszycie z materiałów wykorzystywanych przy produkcji namiotów wyprawowych. Producent gwarantuje solidną konstrukcję przyczepy, na którą daje 2 letnią gwarancję.

Oczywiście całość jest wyposażona w instalację elektryczną, światła stopu, mijania i kierunkowskazy.

Camp Riders touring motorcycle trailer. Źródło: You Tube, dzikieswinie

Najmniej przyjemnym aspektem Campriders jest cena, która wynosi prawie 7 tys. złotych (1 950 euro). I jeszcze jedno. Szczerze mówiąc, karimata i mały dwuosobowy namiot wydają się o wiele mniej kłopotliwe niż przyczepa. Uważacie, że taki system w ogóle ma sens?

Źródło: campriders.com

%d bloggers like this: