Czy Indian buduje w ukryciu nowy motocykl?

Nieco ponad dwa miesiące temu pojawiły się pogłoski o niewidzialnym modelu marki Indian, który kryje się pod nazwą Springfield. Plotki rozeszły się tuż po tym, gdy w dokumentach Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska odnotowano aplikację właściciela marki Indian dotyczącą hipotetycznego modelu.

Tymczasem nadpłynęły kolejne wieści zza oceanu. Ponownie chodzi o listę motocykli Indian, tym razem na rok 2016, lecz z innego urzędu. California Air Resources Board, czyli Kalifornijska Rada ds. Zasobów Powietrza, to urząd administracji USA odpowiedzialny za przygotowywanie i wdrażanie strategii (ustawodawstwa, rozwiązań technologicznych) ograniczających zanieczyszczenie powietrza w Kalifornii.

The Indian Chief Classic. Foto: Indian Motorcycles

Złożone dokumenty producenta motocykli ponownie zawierały pewne szczegóły dotyczące tajemniczego modelu Springfield. Wśród informacji znalazł się zapis o silniku 1811 cm3 pojemności i mocy 91 KM, czyli tego samego, który zastosowany został w modelu Indian Chief Classic.

Druga przesłanka dotyczy samej nazwy, bowiem najstarsza amerykańska marka motocyklowa założona przez George’a M. Hendee i Carla Oscara Hedstorma, powstała właśnie w Springfield w stanie Massachusetts. Dodajmy, że legenda głosi, iż fabryka została zbudowana w miejsca, gdzie wiele lat wcześniej pogrzebano indiańskiego wodza.

Jeśli przyjrzymy się wyłącznie suchym faktom, certyfikat emisji spalin na 2016 roku motocykla o nazwie Springfield nie oznacza niestety, że taka maszyna pojawi się w ciągu najbliższych miesięcy, chociaż jest wielce prawdopodobne, że powstanie. Kiedy? Przedstawiciele marki milczą w tej sprawie.

Źródło: visordown.com

%d bloggers like this: