Nowa kask Arai na tegoroczny wyścig TT wygląda dobrze?

Arai od lat współpracuje z Isle of Man TT, co oznacza między innymi coroczną edycję wyścigowego kasku. Japońska firma jest również jedynym producentem, który może umieszczać symbole i logo TT na skorupie kasku.

Nowy Arai bazuje na ulepszonym modelu RX-7V z rewolucyjnym systemem VAS (Variable Axis System), który bazuje na obniżonym mechaniźmie wizjera, co bezpośrednio wiąże się ze wzmocnieniem części czołowej kasku, podobnie jak zastosowanie dodatkowych patentów w przedniej części samej skorupy.

AraiTTHelmet-2016
Kask Arai TT. Foto: Arai

Najmocniejszym punktem RX-7V jest skorupa PB-SNC wykonana z włókien kompozytowych na bazie Super Fiber, materiału o 30 % wytrzymalszego od zwykłego włókna szklanego i niestety sześciokrotnie droższego. Supermocna konstrukcja jest także lżejsza dzięki zastosowaniu lepszej żywicy.

Wewnętrzna wyściółka wykonana z udoskonalonego materiału EcoPure jest oczywiście w całości wypinana i posiada cechy antybakteryjne oraz odświeżające. Grubość wyściółek jest regulowana za pomocą dodatkowych wkładek.

Wentylacja modelu RX-7X została poprawiona o 11% względem poprzedniego modelu. Szczególne ciekawy jest system Air Channel prowadzący powietrze ze szczeliny w okolicach oczu do bocznych kanałów.

AraiTTHelmet-2016_3
Kask Arai TT. Foto: Arai

Projektantem tegorocznej wersji modelu kasku Arai na wyścigi TT jest Aldo Drudi. Poza symbolem TT na skorupie znajdzie się również napis „Ellan Vannin”, który w języku Manx, czyli narzecza z grupy goidelskiej języków celtyckich używanego na wyspie oznacza właśnie „Isle of Man”.

Sprzedaż kasku rozpocznie się 28 maja. Nie wiadomo ile sztuk pojawi się w sprzedaży. W specjalnym malowaniu będą kosztować bardzo dużo, około 5 tys. złotych.

Źródło: motorcycle.usa

%d bloggers like this: