Reklamy Kawasaki sprzed 40 lat. Zachęcają do kupna motocykla?

Reklamy motocykli z lat 70. ubiegłego wieku miały pewnie trudny do określenia urok. Nie przystają do dzisiejszych standardów. Dziś reklamy są szybsze, dynamiczniejsze, naładowane efektami, zazwyczaj ostre, akcentujące bezkompromisowość konstrukcji, kosmiczną prędkość, zaawansowaną technologię.

Poniżej prezentujemy składankę kilku reklam motocykli Kawasaki sprzed 40 lat. Są zupełnie inne niż współczesne. Bardziej radosne? Weselsze? Na pewno prostsze i trochę infantylne.

Ciekawe czy dzisiaj kogoś przekonałyby do kupna motocykla?

1970’s Kawasaki Commercials. Źródło: You Tube, Koup’s Cycle Shop Inc.

Na nagraniach można zobaczyć wiele sztandarowych, legendarnych modeli japońskiego koncernu, np. Kawasaki 100, Kawasaki KZ 650, Kawasaki LTD 1000, itd. W jednej z reklam pojawia się model Kawasaki KZ 400 i można dowiedzieć się, że jego cena wynosi 995 dolarów, czyli dziś ok. 4 tys. złotych. Dobra cena…

Kawasaki KZ400 ROUGE_01
Kawasaki KZ 400 1970. Foto: kz400.com

Mimo że firma Kawasaki obecnie znana jest głównie z motocykli, dochody osiąga przede wszystkim z budowy statków i maszyn. Dodajmy, że podczas II Wojny Światowej koncern czerpał zyski z produkowania samolotów bojowych i okrętów.

%d bloggers like this: