Motocyklowe show Nitro Circus przerwane przez wypadek

Wyjątkowo niefortunny wjazd na rampę zakończył się hospitalizacją dwóch osób.

W ostatni piątek podczas show słynnego Nitro Circus doszło do nieszczęśliwego wypadku. Zdarzenie miało miejsce na arenie SSE Hydro w Glasgow, największego miasta w Szkocji. Zobaczcie sami.

Nitro Circus goes WRONG. Źródło: You Tube, Matthew Watson

Wypadek jest o tyle nietypowy, że chodzi przecież o najlepszych zawodników Freestyle Motocross na świecie. Przedsięwzięcie jest inicjatywą 17-krotnego medalisty X-Games Travisa Pastrany, którzy wraz z innymi „złotymi zawodnikami” realizuje gigantyczne, motocyklowe przedstawienie, które obfituje w dziesiątki niezwykle trudnych i niebezpiecznych ewolucji.

Kaskaderskie występy Nitro Circus Live odbywają się na całym świecie i przyciągają tysiące widzów. Wypadek miał miejsce gdy jeden z motocyklistów chciał podwieźć kolegów na rampę. Nie udało się, wszyscy spadli, zaś dwóch zawodników zostało rannych. Jeden doznał urazu twarzy zaś drugi ma uszkodzone biodro.

Spiker zawodów stwierdził, że był to najgroźniejszy wypadek w dotychczasowej historii imprezy. Okazuje się, że nawet zawodowcy mogą popełnić proste błędy.

Źródło: visordown

%d bloggers like this: