Romet 2016 na targach MotoExpo 19-21 lutego w Warszawie

Zaledwie za dwa tygodnie odbędą się targi MotoExpo, czyli wystawa motocykli i skuterów w Warszawie. Będzie to również okazja dla Rometa, aby zaprezentować najnowszą kolekcję motocykli i skuterów.

Romet Motors działając w ramach Arkus & Romet Group miał w zeszłym roku ponad 20-proc. udział w rynku. Tylko w trzech pierwszych kwartałach ubiegłego roku nabywców znalazło aż 4572 pojazdów tego producenta.

To szczególnie dużo jeśli porównamy wynik za 2014 rok, w którym sprzedanych maszyn było tylko 1490. Według danych PZPM obecnie co piąty kupowany motocykl w Polsce to Romet. Oczywiście decydującym czynnikiem jest niewygórowana cena.

romet adv 250
Romet ADV 250. Foto: Romet

W bieżącym roku firma Arkus & Romet Group liczy głównie na zwiększenie popularności Rometa ADV 250, który ma być budżetowym odpowiednikiem motocykla turystycznego w stylu adventure. To jednostka na wtrysku, chłodzona cieczą, o mocy 25 KM, wyposażona w sześciobiegową skrzynię.

Dla fanów klasyków Romet ma model SCMB 250, czyli cafe racera z V-2 w ramie, natomiast prawdopodobnym hitem będzie Romet Classic 400, dostępny w wersji z koszem bocznym. Wizualnie zbliżony do Kawasaki SR400 wyposażony jest w chłodzoną powietrzem i olejem jednostkę o pojemności 397 i mocy 26 KM. Maszyna wygląda poprawnie i podobno nieźle się prowadzi a cena na pewno nie jest wygórowana (ok. 13 tys. złotych).

romet z wózkiem_01
Romet Classic 400 z wózkiem. Foto: Romet

Na rok 2016 firma Romet przygotowała też specjalną ofertę motocykli klasy 125, której mocnym punktem ma być model RCR 125, czyli bardzo ekonomiczny cruiser. Nie zabraknie również bardzo atrakcyjnych cenowo skuterów i motorowerów.

Kolekcję Rometa uzupełnia nowa oferta motocykli marki Hyosung i Keeway, wśród których wiele modeli spełnia wymagania kierowców o każdym stopniu doświadczenia.

Podczas targów będziecie można obejrzeć, dotknąć i sprawdzić każdą z powyższych maszyn osobiście. W tym celu trzeba jednak wybrać się do stolicy. Stoiska Rometa podczas najbliższych targów, czyli Wystawy Motocykli i Skuterów MotoExpo w dniach 19-21 lutego w Warszawie, będzie mieścić się w sektorze H1/14A.

Źródło: romet.pl

%d bloggers like this: