Yamaha VMAX dla projektu „Yard Build” wymiata do czysta!

Projekt Yamahy pod nazwą “Yard Build” to propozycja dla najlepszych, najbardziej utalentowanych mechaników, którzy chcą przekształcić nowoczesne modele Yamahy w wyjątkowe egzemplarze.

Twórcy, którzy najlepiej wywiążą się z zadania, mają możliwość opracowania unikatowych zestawów części zamiennych oraz ich sprzedaży klientów Yamaha, dlatego jest to dla nich szansa na sukces i niemały zysk.

2016_YAM_1
Yard Built VMAX CS_07 „Gasoline”. Foto: Yamaha

W ramach projektu „Yard Build” widzieliśmy już choćby projekt ze stajni Roland Sand Design pod nazwa Yard Build 900 „Faster Wasp” czy Yard Build XV950 od GS Mashin.

Najnowszy motocykl został zbudowany przez Alexsandre Santosa i Osvaldo Coutinho, którzy budują swoje maszyny pod marką roCkS!bikes od trzech lat. Portugalczycy nadali motocyklowi VMAX całkowicie nowy wizerunek, podkreślający charakter tej maszyny do wyścigów na ¼ mili.

2016_YAM_2
Yard Built VMAX CS_07 „Gasoline”. Foto: Yamaha

Podobnie jak w przypadku pozostałych projektów ich autorstwa CS_07 „Gasoline” otrzymał jednobryłową konstrukcję, jednak zbiornik paliwa w modelu VMAX został umieszczony pod siedzeniem, co wymagało zastosowania atrapy.

Wpływ maszyn do wyścigów na ¼ mili zdradza potężna opona Mickey Thomson typu slick na tylnym kole oraz ręcznie wykonany kolektor w układzie 4-2 ze stali nierdzewnej, połączony z niestandardowym układem wydechowym SC Project wyposażonym w tłumiki z włókna węglowego.

2016_YAM_6
Yard Built VMAX CS_07 „Gasoline”. Foto: Yamaha

Fabryczny obrotomierz został wzbogacony niestandardową obudową z aluminium, a seryjny zbiornik paliwa został zastąpiony piękną konstrukcją aluminiową ozdobioną motywem it roCkS!bikes.

Wlew paliwa Rizoma i filtr powietrza K&N to kolejne elementy rzucające się w oczy, podobnie jak hamulec Brembo i główny cylinder sprzęgła, od których trudno oderwać wzrok.

2016_YAM_3
Yard Built VMAX CS_07 „Gasoline”. Foto: Yamaha

Liczne części Motogadget, włącznie z manetkami, przyciskiem m-switch i kierunkowskazami m-blaze, podkreślają niefabryczny charakter maszyny, a ręcznie wykonane, skórzane siedzenie z logo it roCkS!bikes dopełnia wizerunku.

Custom powstał pod koniec 2015 roku, w którym Yamaha świętowała 30-lecie modelu VMAX. W celu uhonorowania tego wydarzenia motocykl ma klasyczne malowanie inspirowane motywami z lat 70.

2016_YAM_5
Yard Built VMAX CS_07 „Gasoline”. Foto: Yamaha

Źródło: press.yamaha-motor.pl

%d bloggers like this: