RainPal to koniec problemów podczas deszczu?

Ponieważ aura właściwie cały czas sprzyja jeździe na motocyklu, przypominamy pewien patent, który podobno ułatwia życie podczas deszczu. Chodzi o… wycieraczkę do szybki kasku.

W normalnej sytuacji większość motocyklistów po prostu liczy na pęd powietrza, który osuszy szybkę lub stara się ogniskować wzrok dalej i nie dostrzegać kropel utrudniających widzenie. Adam Arons miał już dość tych półśrodków i skonstruował urządzenie likwidujące powyższy problem.

RainPal to uniwersalny system, który można zainstalować na większości szybek w kaskach. Podłużny moduł wystarczy nasunąć się na górną krawędź szyby, co zajmuje podobno zaledwie dwie sekundy. Zasadniczym elementem jest minimalistyczna ale skuteczna wycieraczka. Jak działa ten patent? Popatrzcie.

RainPal. Źródło: You Tube, Adam Aarons

Całe urządzenie waży zaledwie 160 gram. Obszar roboczy obejmuje 140 stopni zaś czas działania RainPal wynosi 180 minut. Aby gadżet ponownie naładować wystarczy podłączyć go do źródła zasilania przez kabelek USB.

Czy urządzenie nie spadnie z szybki podczas jazdy? RainPal był testowany przy 160 km/h i do tej prędkości motocyklista może używać go bez obaw. Inne ciekawe cechy RainPal to regulowana prędkość działania i możliwość własnoręcznego określenia interwału, dodatkowe sterowanie z panelu na kierownicy, oświetlenie LED ułatwiające montaż nocą, zbiorniczek na płyn czyszczący.

Rainpal_Feature
Foto: www.rainpalrevolution.com/

Aktualnie Adam Arons wciąż zbiera fundusze na swoje urządzenie za pośrednictwem FundRazr, kanadyjskiej strony crowdfundingowej. Zakłada kwota wynosi 97,5 tysięcy funtów. Dotychczas Aronsowi udało się pozyskać nieco ponad 2 tys. funtów.

W przedsprzedaży najtańsza dostępna opcja RainPal kosztuje obecnie 78 funtów, czyli ok. 440 zł.

Źródło: rainpalrevolution.com

%d bloggers like this: