Onirika 2853 to motocykl zbudowany dla Motula

Motul to francuska firma produkująca oleje silnikowe oraz przemysłowe środki smarne już od ponad 160 lat. Producent olejów krążących po układach naszych motocykli postanowił zainwestować w nieco inny rodzaj reklamy, która trafi dalej niż standardowe działania promocyjne.

brutale-800_1
Onirika 2853. Foto: Motul

Tak powstała Onirika 2853, czyli koncepcyjny motocykl wyfasowany przez włoską Officine GPDesign. Skąd nietypowa nazwa? Onirika to nawiązanie do greckiego słowa oneiros, które w wolnym tłumaczeniu oznacza „marzenie senne”.

Numer w nazwie to tak naprawdę data. Dokładnie 2853 roku Motul skończy tysiąc lat. Jak widać plany biznesowe Motula wybiegają naprawdę daleko w przyszłość. To się chwali.

brutale-800_2
Onirika 2853. Foto: Motul

I jeszcze dwa słowa o samym motocyklu. Maszyna powstała na bazie MV Agusta Brutale 800. Luca Pozzato z Officine użył głównych komponentów motocykla, czyli silnika i ramy. Pozostałe części to jego artystyczna wizja jednośladu Anno Domini 2853.

Czy tak będą wyglądały motocykle za osiemset lat z górą? Wątpliwe.

brutale-800_3
Onirika 2853. Foto: Motul

I jeszcze jedno. Każdy będzie miał szansę zakupić ten francuski „Powrót do przyszłości”. Maszyna zostanie wkrótce wystawiona na aukcji, zysk zasili organizację Motul Corazon Foundation.

Źródło: bikeexif.com

%d bloggers like this: