Zobacz film 360 stopni i BMW S1000XR

Kamera nagrywającą obraz 360 stopni to zapewne hit nadchodzących miesięcy. Pisaliśmy już o takich urządzeniach przeznaczonych i dostosowanych specjalnie dla potrzeb motocyklistów, np. świetnych modelach Bell Sar i Moto 9, które powstały w kooperacji z 360fly.

Warto dodać, że zaawansowane konstrukcje z tej rodziny, poza obrazem dookólnym i wysoką rozdzielczością nagrania, posiadają sporo dodatkowych opcji, np. moduł GPS, wysokościomierz czy akcelerometr, oraz zestaw funkcji komunikacyjnych w rodzaju Bluetooth i WiFi.

Źródło: Ziad Zreik

Nagranie prezentuje możliwości tej techniki. Motocyklista dosiada maszyny ze stajni BMW czyli S1000XR. Aby zobaczyć film pod innym kątem, wystarczy zaznaczyć kierunek kursorem myszy i przeciągnąć wskaźnik.

Co ciekawe, film nie powstał w oparciu o kamerę jednosoczewkową lecz… sześć kamer GoPro, które zostały zainstalowane na specjalnym uchwycie Freedom360 Mount. Nie jest to tania zabawka. Kosztuje aż 500 dolarów, a trzeba przecież doliczyć jeszcze owe sześć kamer…

suctioncup-V2-F360
Freedom360 Mount. Foto: freedom360.us

Na powyższym zdjęciu widać jak wygląda cały system. Uchwyty montażowe umożliwiające zainstalowanie konstrukcji na dowolnej powierzchni (np. samochodzie, kasku, itd.) są oczywiście płatne dodatkowo i wymienne. Na prezentowanej fotografii jest to specjalna podstawka Tri-base Suction Cup Mont, która kosztuje aż 120 dolarów.

Jak widać nie jest to tania zabawa, chociaż efekt jest lepszy niż w wypadku zwykłej kamerki 360 stopni wyposażonej w jedną soczewkę.

%d bloggers like this: