Dobre wyniki sprzedaży Junaka za zeszły rok

Jeszcze w grudniu zeszłego roku Junak chwalił się rekordową ilością maszyn marki, które wyjechały na drogi. Było ich wówczas ponad 8 000 sztuk. Ostateczny wynik za rok 2015 jest jeszcze lepszy.

Prawie co piąty nowy jednoślad rejestrowany w Polsce pochodził ze stajni Junaka, a sprzedaż nowych motocykli marki wzrasta rok do roku niemal czterokrotnie.

Junak M12 125_2
Foto: www.junak.com.pl

Karol Kopytek, kierownik ds. klientów kluczowych w firmie Almot, właściciela marki Junak, stwierdził że za sukcesem sprzedażowym stoi kilka czynników. Chodzi o szeroką gamę najmniejszych motocykli o pojemności 125 cm3, rozsądną cenę i zadowalającą jakość.

Ogółem w 2015 roku w Polsce zarejestrowano ponad 9 000 jednośladów (motorowery i motocykle) z logo Junaka. To najlepszy wynik w historii firmy. Spory udział w tej liczbie ma oczywiście wspomniany segment 125 cm3, głównie modele M16 i M11 oraz RS125.

Według Karola Kopytka to pierwszy tak uniwersalny naked bike o dobrym stosunku ceny do jakości, co potwierdziła również włoska eskapada Krzysztofa Troki, który przejechał na tym motocyklu przez Alpy, zaś w sumie pokonał ponad 6 000 kilometrów, bez awarii i problemów.

Kopytek zdradził również, iż Almot przedstawi wkrótce wersję specjalną powyższego modelu, sygnowaną jako RS125 PRO. W chwili obecnej szczegóły dotyczące specyfikacji tego motocykla nie są jeszcze znane.

Junak M12 125. Źródło: You Tube, junak.com.pl

Nie sposób przy tej okazji nie wspomnieć także o nowej propozycji na sezon 2016. Jest nią Junak M12 125, który już jest dostępny w przedsprzedaży. Junak M12 125 to nawiązanie do amerykańskiego stylu i zarazem zaproszenie na nieco dalsze wypady.

Czy kolejny rok również okaże się sukcesem dla Junaka? Na razie nie widać żadnych zwiastunów kłopotów. Branża ma się świetnie, specjaliści przewidują dalszy boom w segmencie 125 cm3, cena paliwa jest najniższa od wielu lat.

Na dodatek sezon motocyklowy trwa co raz dłużej. W wielu regionach Polski nawet dziś, pod koniec stycznia, można bez problemu wytoczyć jednoślad z garażu i wybrać się na przejażdżkę.

Wyniki sprzedaży Junaka za pierwsze miesiące nowego, 2016 roku, pojawią się zapewne po pierwszym kwartale.

Źródło: Junak

%d bloggers like this: