XDiavel to jeszcze nie koniec dobrych wieści od Ducati. Zobacz sportowego DraXtera

Zaledwie trzy miesiące temu Ducati zaprezentowało 156-konnego cruisera XDiavel, który wywołał niemałe poruszenie wśród wielbicieli włoskiej marki. Emocje nie zdążyły jeszcze opaść a już nadciąga kolejne projekt inżynierów i designerów z Bolonii.

DraXter, bo tak nazwano nowy model, bazuje na wspomnianym cruiserze XDiavel, będącym z kolei bezpośrednim spadkobiercą świetnego Diavela produkowanego przez Włochów od 2011 roku.

Ducati-dragXter0
Ducati Draxter. Foto: Ducati

DraXter miał być jeszcze groźniejszy, jeszcze potężniejszy i bardziej wspaniały. Wydawało się, że te określenia są już na stałe zarezerwowane dla modelu XDiavel, jednak DraXter udowadnia, że niekoniecznie.

Specjalistom z Ducati Style Center chodziło również o uwypuklenie sportowych aspektów maszyny. To chyba rzeczywiście się udało.

Ducati-dragXter1
Ducati Draxter. Foto: Ducati

Pod względem technicznym zmiany dotyczą zawieszenia i układu hamulcowego zaczerpniętych od 1299 Panigale oraz układu wydechowego z armatą Termignoni. Dolna osłona silnika z numerem 90. ma specjalne znaczenie. Ducati przypomina, że historia firmy trwa już równo 90 lat.

Koncepcyjny DraXter został zaprezentowany podczas zakończonych właśnie targów Motor Bike Expo w Weronie. Czy ma szansę na wejście do seryjnej produkcji? Ducati na razie nie potwierdza tej informacji. Być może DraXter pojawi się jedynie w limitowanej serii.

Ducati-dragXter2
Ducati Draxter. Foto: Ducati

Źródło: topgear

%d bloggers like this: