Nowa gama motocykli od MV Agusta. Niesamowity MV Agusta F3 Solar Beam wejdzie do produkcji!

Współpraca Mercedes-AMG i MV Augusta rozpoczęła się w listopadzie 2014 roku, kiedy to niemiecka firma zakupiła 25% udziałów włoskiego przedsiębiorstwa. Po roku Niemcy postanowili uczcić ten fakt w spektakularny sposób, fasując wyjątkowy motocykl.

MV Agusta F3 Solar Beam na bazie MV Augusta F3 800 został zaprezentowany podczas Frankfurt Motor Show we wrześniu ubiegłego roku. Wkład Mercedesa to przede wszystkim ekskluzywne malowanie AMG Solar Beam zaczerpnięte od Mercedesa AMG GT.

mv-agusta-f3-800-amg-2
MV Agusta F3 AMG. Foto: mvagusta.com

Włosi ogłosili, że motocykl trafi do produkcji w limitowanej edycji i będzie jednym z sześciu nowym MV w tym roku. Trzy z nich to nakedy, a pozostałe typowe motocykle sportowe.

Źródłem wiadomości jest sam prezydent MV Agusta, Giovanni Castiglioni, który podczas konferencji w Maladze powiedział, że F3 Solar Beam, będzie pierwszym motocyklem w produkcji, który połączy obie marki. Castiglioni wspomniał również o planach sprzedaży motocykli MV Agusta w salonach AMG.

mv-agusta-f3-800-amg-3
MV Agusta F3 AMG. Foto: mvagusta.com

Czy tak się stanie? Obecnie nie wiadomo. Nie znamy również ceny motocykla oraz planów firmy dotyczących ilości produkcji, natomiast pewne jest, że unowocześnione zostaną modele Dragster 800 i Brutale 675. Zmiany wynikają m.in. z konieczności dostosowania motocykli do bardziej rygorystycznych norm EURO 4.

Modyfikacje obejmą elektronikę i ulepszenia silnika, co zaowocuje wyższym momentem obrotowym. Więcej informacji pojawi się zapewne już wkrótce.

mv-agusta-f3-800-amg-1
MV Agusta F3 AMG. Foto: mvagusta.com

Źródło: visordowns

%d bloggers like this: