Motorcycle Human Project to motocykle z… ludzkich ciał

Trina Merry to artystka specjalizująca się w bodypaitngu, czyli sztuce malowania ludzkich ciał. Merry zorganizowała nietypową akcję.

Trina_merry_human_motorcycle_1
Trina Merry. Foto: www.ilovebodyart.com

Merry mieszka i pracuje w San Francisco, gdzie prowadzi Art Alive Gallery. W ramach performance mającym na celu promocję International Motorcycle Roadshow, pomalowała modelki i modeli, a następnie ustawiła ludzi w taki sposób, aby przypominali motocykle.

Chodziło o to, aby powstał motocykl sportowy, dirt bike i cruiser. Czy artystce udało się ociągnąć zamierzony cel?

Trina_merry_human_motorcycle_2
Trina Merry. Foto: www.ilovebodyart.com

Bodypaiting zyskał ogromną popularność w ciągu ostatnich dwóch dekad, głównie dzięki niezliczonym zdjęciom prezentowanym w Sport Illustrated Magazine lub choćby słynnej okładce Vanity Fair z „pomalowaną” Demi Moore. Bodypaiting rozpropagował również teledysk Goteeye, pt. „Somebody I Used to Know”.

Zespół Art Alive Gallery zaproponował coś nowego. Trina Merry mowi: „To było jak ludzkie puzzle. Naturalnych kształt każdej osoby, jej siła i atletyczna budowa pomogły mi zbudować każdą część motocykla. Jest to bez dwóch zdań jeden z najbardziej trudnych i ambitnych projektów, w których brałam udział” – stwierdziła Merry.

Behind The Scenes – Human Motorcycles. Źródło: You Tube, Motorcycle Shows

Modelki i modele, którzy wzięli udział w sesji to m.in. cyrkowcy, instruktorzy jogi, tancerze i modele z San Francisco Bay Area.

%d bloggers like this: