Jackson „Jacko” Strong to bezkompromisowy zawodnik

Jackson „Jacko” Strong siłę ma nie tylko w nazwisku. Jackson wyrósł na australijskiej prowincji, gdzie jest więcej piasku, pyłu i słońca, niż gdziekolwiek na świecie. Już w wieku pięciu lat „Jacko” dosiadł pierwszego motocykla, a ledwie kilka lat później, jako najmłodszy zawodnik w historii, mając 13 lat dołączył do grupy Crusty Demons.

Słynny Robbie Maddison wielokrotnie powtarzał, że Strong to nowe, bezkompromisowe pokolenie riderów, którzy kiedyś go zastąpią. Na filmie można zobaczyć trudny trick Quarterpipe Double Drop w wykonaniu „Jacko”, a wcześniej przygotowania jakie towarzyszyły temu wyczynowi.

Jackson “Jacko” Strong pulls first ever double drop off Quarterpipe. Źródło: You Tube, Rockstar

„Jacko” jest również najmłodszym motocyklistą, który wykonał pełnego backflipa na regularnej wielkości motocyklu. Miał wówczas zaledwie 15 lat a wydarzyło się to podczas tourne Unleash Hell w 2006 roku.

W 2010 roku Strong otrzymał zaproszenie do udział w X Games i Red Bull X-Fighters, lecz złoty model X Games zdobył rok później w kategorii MTX Best Trick i powtórzył ten niesamowity również w 2012 roku.

Niestety z powodu poważnego urazu biodra w 2013 roku zawodnik musiał nieco przystopować, chociaż jeszcze w tym samym sezonie obiecywał fanom, że szybko zobaczą go na pudle. Rekonwalescencja zajęła więcej czasu niż się spodziewano, ale Strong ma dopiero 24 lata i jeszcze sporo lat kariery przed sobą…

%d bloggers like this: