Kombinezony Dainesse polecą na Marsa!

Dainesse współpracuje z… NASA i ESA, czyli National Aeronautics and Space Administration i European Space Agency. Obie szacowne instytucje Z USA i Europy odpowiedzialne za program lotów kosmicznych, skorzystają z usług włoskiej marki w konstrukcji marsjańskich kombinezonów.

dainesse_nasa_02
Kombinezon Dainesse. Foto: playtech.ro

Dainesse jest liderem jest chodzi o badania nad fizyką ludzkiego ciała obleczonego w kombinezon, poddawanego presji prędkości i naporu powietrza. Specjaliści z włoskiej firmy odkryli m.in., że ludzkie ciało ma obszary, które reagują na powyższe czynniki w odmienny sposób. Chodzi głównie o rozciąganie tkanek.

Dainesse uzyskało wsparcie finansowe od NASA Institute for Advanced Concepts.

dainesse_nasa_01
Kombinezon Dainesse. Foto: playtech.ro

Współpraca z agencjami kosmicznymi ma polegać na przygotowaniu dwóch specjalnych kombinezonów Biosuit do użycia w zerowej grawitacji ze szczególnym uwzględnieniem wzmocnienia kręgosłupa, który bardzo źle znosi nieważkość. Powstały już prototypowe kombinezony, które eliminują powyższe problemy, szczególnie z „wyciąganiem się” kręgosłupa.

Inne szczegóły nie są jeszcze znane. Wiadomo tylko, że każdy projekt będzie przygotowywany pod konkretnego astronautę, uwzględniając wszelkie parametry fizyczne jego ciała.

dainesse_nasa_03
Kombinezon Dainesse. Foto: playtech.ro

Niektórzy mogą pomyśleć, że moment kiedy człowiek postawi stopę na Marsie jest jeszcze bardzo odległy, ale NASA i ESA mają odmienne zadanie. W rzeczywistości agencje liczą, że pierwsza misja marsjańska zostanie zrealizowana około 2030 roku. Gdy mówimy w kategoriach kosmicznych, jest to termin bardzo krótki.

Źródło: autoevolution

%d bloggers like this: