Na przejażdżkę motocyklem już nie tylko z GoPro? Japoński Nikon dołącza do gry

Mimo że wybór kamer akcji dostępnych na rynku jest całkiem spory, użytkownicy dróg, w tym motocykliści, najczęściej wybierają sprawdzone modele GoPro, które są niezawodne, proste w użyciu, a przede wszystkim oferują doskonałą jakość zapisu.

Być może amerykański monopolista i producent GoPro, firma Woodman Labs, będzie miała nowego konkurenta. Chodzi o renomowaną firmę Nikon i jej nowy produkt o nazwie KeyMission 360.

Nikon Key Mission 360_00
Nikon KeyMission 360. Foto: Nikon

KM 360 jest konstrukcją odporną na uderzenia, upadki z wysokości, wstrząsy, wodę, kurzy i pył (wodoszczelność do 30 metrów, upadek z wysokości 2 metrów).

Urządzenie umożliwi nagrywanie filmów w jakości 4K, czyli z czterokrotnie większą liczbą pikseli w porównaniu do rozdzielczości Full HD i aż dziewięciokrotnie większą od High-Definition.

Nikon KeyMission 360. Foto: Nikon

Oczywiście zapis cyfrowy w 4K jest związany z koniecznością bardzo dużej przestrzeni na dane. Aktualnie Nikon nie podaje jednak dodatkowych szczegółów technicznych.

Wiemy tylko, że urządzenie może, zgodnie z nazwą, nagrywać obraz dookólny w 360 stopni, posiada skuteczny system anti-shock firmy Nikon oraz zestaw funkcji komunikacyjnych, czyli Wi-Fi, Bluetooth i NFC.

Nikon KeyMission 360, an all-new action camera. Źródło: Nikon Asia

Wymiary kamery są zbliżone wielkości do najnowszych kamer GoPro.

Premiera kamery japońskiego giganta ma nastąpić na wiosnę, czyli praktycznie za kilka tygodni. Cena KM360 nie jest jeszcze znana. Właśnie od ceny oraz użyteczności i walorów praktycznych zależy czy KeyMission 360 okaże się tak dobra lub nawet lepsza od GoPro.

Źródło: tomsguide

%d bloggers like this: