Jest okazja wziąć udział w dobrej sprawie. Komu motocykl?

24. finał WOŚP to również niepowtarzalna okazja wzięcia udziału w licytacji motocykla marki AJP PR4 124 Supermoto. Cały zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cele dwudziestej czwartej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Link znajdziecie tutaj.

Przypomnijmy że już jutro, 10 stycznia, 120 tysięcy wolontariuszy wyjdzie na ulice nie tylko polskich miast, ale także zagra w kilkudziesięciu krajach na świecie. Przez 23 lata działalności Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt medyczny wydając blisko 650 mln zł zebranych w corocznych Finałach.

wosp24_01
AJP PR4 124 Supermoto. Foto: WOŚP

Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki zarówno w dniu zbiórki, jak i w trakcie całorocznej działalności Fundacji.

Każdego roku szczegółowo określany jest cel finałowej zbiórki. Ubiegłoroczny 23. Finał WOŚP poświęcony był podtrzymaniu standardów leczenia dzieci na specjalistycznych oddziałach pediatrycznych.

wosp24_02
AJP PR4 124 Supermoto. Foto: zombdrive.com

W efekcie tej zbiórki, po przeprowadzeniu 43. Konkursu Ofert (w dniach 23-25 listopada 2015 r.), wyposażone zostaną dziecięce oddziały pulmonologiczne, reumatologiczne oraz kardiochirurgiczne, a po 44. Konkursie Ofert (który odbył się w dniach 14-16 grudnia 2015 roku) – onkologiczne.

Między innymi do szpitali trafią dwa rezonanse magnetyczne (do warszawskiego Instytutu “Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” oraz do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie).

wosp24_03
AJP PR4 124 Supermoto. Foto: zombdrive.com

W trakcie 23. Finału Orkiestra po raz trzeci zagrała także dla seniorów, dzięki czemu wsparcie otrzymały oddziały geriatryczne, a także kilkadziesiąt Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych w całej Polsce.

Gdzie trafią pieniądze zebrane podczas tegorocznej akcji WOŚP? Zarząd Fundacji WOŚP po konsultacjach ze środowiskami medycznymi i prośbami spływającymi od polskich szpitali postanowił w czasie 24. Finału WOŚP po raz kolejny zbierać pieniądze dla pediatrii.

Tym razem wyposażenie trafił na oddziały podstawowe. Chodzi o zakup sprzętu dla większej ilości szpitali, także tych małych. Zbliżający się Finał to także ponownie zbiórka na rzecz geriatrii, czyli wsparcia w opiece osób starszych.

Źródło: wosp.org.pl

%d bloggers like this: