Ducati reklamuje motocykl Multistrada 1200 Enduro (video)

Kilka dni temu Ducati wystartowało z kampanią najnowszego modelu Multistrada 1200 Enduro. To pierwszy z sześciu odcinków, które mają zaprezentować ciężki motocykl terenowy Włochów w całej okazałości.

W pierwszej części „Dzikiej strony Ducati”, czyli materiale nakręconym w północnych Włoszech oraz Hiszpanii, firma z Bolonii skupia się na ergonomii i świetnym prowadzeniu maszyny na trasach offroadowych.

Multistrada 1200 Enduro_01
Multistrada 1200 Enduro. Foto: clutchandchrome.com

Filmowymi kierowcami są zawodnik rajdu Paryż-Dakar Beppe Gualini oraz występujący w nowej roli Andrea Rossi. Krótkie materiały filmowe mają trudne zadanie do wykonania. Włosi będą próbowali przekonać potencjalnych odbiorców, że ich motocykl jest najlepszy.

To niełatwe zadanie głównie dlatego, że ten segment okupują ją takie udane konstrukcje jak Honda Africa Twin, BMW R1200GS Adventure i BMW 1190 Adventure.

The Wild Side of Ducati – Episode 1: Enjoying off-road adventures. Źródło: You Tube, Ducati

Multistrada 1200 Enduro dysponuje 160 KM i maksymalnym momentem obrotowym 136 Nm. Parametry techniczne motocykla uwzględniają jego nowe możliwości. Należy do nich choćby zmniejszenie wagi maszyny, zwiększenie prześwitu i skoku amortyzatorów o 30 mm, lepsza ochrona silnika i zwiększenie pojemności baku (do 30 litrów).

Lista zmian jest długa, ale czy wystarczy, aby Multistrada 1200 Enduro znalazła zadowalającą Włochów liczbę nabywców?

Źródło: clutchandchrome

%d bloggers like this: