Kamera motocyklowa, która nagra obraz 360 stopni

Bell zaprezentował dwa kaski z kamerą dookólną. Modele Star i Moto 9 powstał w kooperacji z firmą 360fly, producentem wysoko ocenianej, jednosoczewkowej kamery, która nagrywa obraz 360 stopni.

kaski_bell_kamera_01
Kaski Bell Star i Moto 9 z kamerą 360fly. Foto: Bell

Kamera wyposażona jest w świetny procesor Qualcomm Snapdragon 800, nagrywa obraz w rozdzielczości 2880 x 2880 pikseli ze standardową prędkością 30 klatek na sekundę. Zapis jest możliwy również w trybie 16 x 9.

Urządzenie posiada wbudowany moduł GPS, wysokościomierz i akcelerometr. Komunikacja następuje za pomocą Bluetooth i WiFi. Kamera jest ponadto odporna na pył i wilgoć.

Oprogramowanie umożliwia nie tylko łatwą edycję ale również przesyłanie obrazu on-line, na przykład na portale społecznościowe w rodzaju Facebooka lub do serwisu YouTube, jednak należy z tej opcji korzystać rozważnie bo bateria kamery umożliwia tylko dwie godziny pracy.

Użytkownik może również tak zdefiniować ustawienie aparatu, aby uruchamiał się wówczas, gdy wykryje ruch lub dźwięk.

Bell nie podał jeszcze cen, kaski pojawią się prawdopodobnie w drugiej połowie 2016 roku. Wspomniane modele Star i Moto 9 różni przede wszystkim konstrukcja i przeznaczenie. Pierwszy jest typowym kaskiem integralnym, a drugi to typ bliższy stylistyce enduro i cross.

Źródło: presstelegraph

%d bloggers like this: