Alpinestars i Dainese kłócą się o poduszki

Wojna na poduszki ma bardzo długą tradycję, ale w wypadku włoskich firm chodzi o coś więcej. Według prawników Dainese konkurencyjna firma zarządzana przez Gabriele Mazzarolo dopuściła się złamania praw patentowych Dainese.

airbag_dair_techair
Konkurencyjne systemy Dainese i Alpinestars. Foto: todocircuito.com

Chodzi o system sterowania poduszką powietrzną D-Air opatentowany przez Dainese. Przedstawiciel konkurencji oświadczył, że konstrukcje tego typu powstały wpierw w Alpinestars, a więc zarzuty są bezzasadne. Tym bardziej nie ma możliwości, aby firma wycofała swoje produkty z rynków włoskich i niemieckich, czego domaga się Dainese.

Sprawa z dnia na dzień nabiera rozpędu. W ostatnim oświadczeniu Dainese punktuje przeciwnika postanowieniem niemieckiego sądu, który potwierdził, że dwa patenty Apinestars Tech Air naruszają prawa firmy z Vincenza.

Nie było to specjalnie trudne, bowiem Dainese opatentowało aż 26 rozwiązań systemu D-Air. Co będzie dalej? Sprawa trafiła już do sądu. Obecnie firma z Vincenzy żąda również rekompensaty finansowej i bezwarunkowego usunięcia systemu Tech-Air z rynku niemieckiego.

Źródło: motorcyclistonline

Foto: todocircuito.com

%d bloggers like this: