Yamaha już gotowa na Dakar 2016! Zobacz motocykl, który pokona ponad 9 tys. km bezdroży

Już za kilkadziesiąt godzin wystartuje Dakar 2016 a tymczasem Yamaha prezentuje motocykle nowej generacji Yamaha WR450 Rally, przygotowane specjalnie do udziału w jednym z najtrudniejszych rajdów na świecie.

Zarówno dla maszyny jak i kierowców, rajd który trwa pełne dwa tygodnie, przebiega po ekstremalnie trudnych trasach, w skrajnych temperaturach, na dystansie ponad 9 tys. kilometrów (w tym roku 9319 km), to wyjątkowo ciężka przeprawa.

R450F Rally MY 2016 1
WR450F Rally gotowa na Dakar. Foto: Yamaha

Mechanicy i kierowcy Yamahy przez ostatnie miesiące intensywnie pracowali nad każdym aspektem wyszkolenia motocyklistów i kwestiami technicznymi. Dopracowywano m.in. silnik YZ, zawieszenie, optymalizowano masę.

R450F Rally MY 2016 charakteryzuje się pokaźnym i liniowym w przebiegu momentem obrotowym, który zapewnia świetne osiągi oraz lepsze panowanie nad motocyklem. System przedniego układu zasilania to gwarancja mocy silnika, a więc i osiągów na szlaku, podobnie jak usprawniona aerodynamika.

R450F Rally MY 2016 3
WR450F Rally gotowa na Dakar. Foto: Yamaha

Dodatkowo, specjalnie z myślą o Dakarze, inżynierowie Yamahy skupili się nad optymalizacją masy. „Ogólną charakterystykę motocykla potraktowaliśmy jako priorytet” – mówi szef teamu Yamahy José Leloir. – „Im motocykl jest lżejszy, tym może być szybszy, a łatwiejsze prowadzenie zmniejsza zmęczenie kierowcy”.

Hélder Rodrigues powrócił do Oficjalnego Teamu Yamaha Yamalube z mocnym postanowieniem podjęcia rywalizacji z najlepszymi – „Jestem szczęśliwy ze startu w dziesiątym już Dakarze znów na maszynie Yamahy. Mamy świetne wyniki z 2012 i 2013 roku, a dzięki WR450F Rally patrzę z ufnością w rok 2016.” – mówi Portugalczyk.

R450F Rally MY 2016 4
WR450F Rally gotowa na Dakar. Foto: Yamaha

Motocykliści Oficjalnego Teamu Yamaha Yamalube, Hélder Rodrigues i Alessandro Botturi, zdołali już wykorzystać możliwości WR450F Rally, zajmując miejsca na podium.

Rajd Tunezji ukończyli na pierwszej i drugiej pozycji, a turecki Rajd TransAnatolii – na drugiej i trzeciej. Hélder Rodrigues sklasyfikowany został jako trzeci w Rajdzie Sardynii, a Alessandro Botturi wygrał Rajd Merzouga w Maroku.

R450F Rally MY 2016 5
Motocykliści Yamahy na Dakar 2016. Foto: Yamaha

Oficjalny start Rajdu Dakar jest zaplanowany na 2 stycznia 2016 roku w Buenos Aires.

Źródło: yamaha-motor.pl

%d bloggers like this: