Trzy kamertony i motocykl jak… muzyka

Yamaha AH A MAY jest jednym z najciekawszych, koncepcyjnych motocykli japońskiej firmy. Inspiracją dla tego pomysłu była linia… końskiego grzbietu.

Co ciekawe projekt stworzył zespół, który pracuje dla Yamahy w dziale projektów instrumentów muzycznych. Chodziło o to, żeby wprowadzić w obszar budowy motocykli ludzi o odmiennym, świeżym podejściu.

root_02_l
Yamaha Design AH A MAY. Foto: designboom.com

Warto dopowiedzieć, że to także pewien rodzaju podróży w czasie. Nieprzypadkowo logo Yamaha to trzy skrzyżowane kamertony. Firma rozpoczęła działalności w 1887 roku jako producent fortepianów.

Tradycja była tak silna, że nawet wówczas gdy Japończycy zabrali się za produkcję silników do jednostek pływających i budowę motocykli, muzyczne logo pozostało.

project AH A MAY. Źródło: You Tube, yamahacorporation

Japończycy tłumaczą, że obie dziedziny wcale nie są tak odległe od siebie, jak się wydaje. W obu chodzi przecież o harmonię, piękno, które jest jednocześnie rzeczą subiektywną, jak i obiektywną.

Precyzja, czysta forma, wrażenia natury estetycznej są wspólne dla muzyki i motocykli. Trzeba oddać specom Yamahy, że potrafią w ciekawy sposób zwrócić uwagę na powyższe sprawy.

project-AH-A-MAY-yamaha-designboom02
Yamaha Design AH A MAY. Foto: designboom.com

Aby nie zaburzać odbioru, pominięto również parametry motocykla. Trzeba po prostu patrzeć, podziwiać i czuć. No to próbujemy…

Źródło: ridingmode.com

%d bloggers like this: