Świąteczny prezent od Yamahy. Twój własny ścigacz R1M!

Niestety nie jesteśmy jeszcze całkowicie w erze drukarek 3D i nie możemy po prostu wydrukować flagowego motocykla Yamahy, ale Japończycy przygotowali dla fanów marki coś innego. Bardziej w duchu origami i ikebany.

Zamiast żurawi z papieru i niezwykle precyzyjnych kompozycji z kwiatów, możecie wykonać papierowy, szaleńczo szczegółowy model R1M w wersji z 2015 roku. Oczywiście trzeba mieć do tego nieskończoną cierpliwość buddyjskich mnichów i równie wiele czasu, ale zakładamy, że pomiędzy Wami znajdują się takie osoby.

yamaha_r1m_02
Yamaha R1M z papieru. Foto: Yamaha

Dodajmy, że tradycję papierowych modeli Yamaha trwa już od końca lat 90. XX wieku, kiedy to firma z trzema kamertonami w logo wydała serię… zwierząt 3D. Na szczęście Japończycy dość szybko dali sobie spokój ze słoniami i pingwinami z kartonu.

Ultra-realistyczne modele motocykli to znacznie nowsza seria, która obecnie składa się z trzech egzemplarzy, wcześniej można było złożyć V-Maxa i MT-01.

yamaha_r1m_01
Yamaha R1M z papieru. Foto: Yamaha

Najnowszy model R1M jest podobno najtrudniejszy do wykonania, ale jak wiadomo, każdy motocyklista lubi wyzwania, więc do dzieła! Trzeba tylko przygotować się na pewien wydatek, bowiem aby wykonać samodzielnie motocykl wpierw należy zadrukować 54 arkusze formatu A4.

Poza mały jeziorkiem tuszu będziecie również musieli wyciąć mniej więcej 800 bardzo precyzyjnych części, co może zająć trochę więcej czasu niż do Świąt Bożego Narodzenia, chyba że mówimy o kolejnych, tych za rok.

yamaha_r1m_03
Yamaha R1M z papieru. Foto: Yamaha

Jeżeli wydaje się Wam to mimo wszystko nieco za proste, można pobrać także wersję czarno-białą i samodzielnie pomalować każdy, nawet najdrobniejszy element. Najlepiej oryginalnymi farbami Yamahy. To byłoby już coś, prawda?

Mówiąc krótko, wyzwanie jest nieliche, każdy znajdzie odpowiedni poziom trudności dla siebie, oczywiście o ile wyjściowym poziomem będzie very hard. Wszystkim życzymy powodzenia. I jeszcze link do motocykla.

Źródło: visordown.com

%d bloggers like this: