Jaki procent ogółu motocyklistów stanowią kobiety?

Ciekawe statystyki dotyczące kobiet na motocyklach przedstawiła amerykańska organizacja non-profit Motorcycle Industry Council, która zajmuje się badaniem, analizą rynku jednośladów w Stanach Zjednoczonych.

Testy wykazały, że motocyklistki stanową obecnie 14 % ogółu Amerykanów preferujących jednoślady.

Women-motorcycle-2
Foto: www.americanbikertalkradio.com

Sarah Schilke z BMW Motorrad USA i przewodnicząca PowerLily, grupy skupiającej panie na wysokich stanowiskach z branży motocyklowej, zwróciła uwagę, że w latach pomiędzy 2004 a 2014 ilość kobiet za kierownicą jednośladów podwoiła się.

Aż ¼ osób, które odpaliły motocykl w 2014 roku przynajmniej raz, to przedstawicielki płci pięknej.

Women-motorcycle-3
newsherder.com

Badanie dotyczyło również preferencji pań dotyczących konkretnego rodzaju maszyn. Okazuje się, że na cruisery decyduje się aż 34 procent z nich. Skutery są na drugim miejscu (33 %). Maszyny czysto sportowe wybiera 10 % motocyklistek w USA.

W badaniu, w ramach którego ankieterzy odwiedzili aż 48 000 gospodarstw domowych, padło też pytanie o trzy najlepsze powody wyboru motocykla. Na pierwszym miejscu uplasowała się „zabawa i rekreacja”, na drugi „poczucie wolności”, zaś na trzecim „radość z jazdy i bliższy kontakt z naturą”. Wśród czynników czysto praktycznych na początku listy znalazła się „oszczędność paliwa”.

Women-motorcycle-5
http://silodrome.com

Pozostałe kluczowe odpowiedzi z ankiety to między innymi średni wiek motocyklistów w USA, który wynosi 39 lat dla kobiet i 48 dla mężczyzn. 47 procent motocyklistek posiada wyższe wykształcenie.

Nowe motocykle wybiera 57 % pań, zaś 49 % woli samodzielnie zajmować się serwisem swoich maszyn. I jeszcze jedno. 49 % amerykańskich motocyklistek jest w związku małżeńskim. Niestety.

Women-motorcycle-4
Foto: www.womensmotoexhibit.com

Mimo wszystko warto na to popatrzeć podobnie jak optymista na szklankę wypełnioną do połowy wodą. W końcu aż 51 % motocyklistek nie ma męża.

Swoją drogą, ciekawe jak wyniki przyniosłyby podobne badania w Polsce.

Źródło: motorcycle-usa.com

%d bloggers like this: