Gdzie zamontować motocyklową kamerkę? Zobacz jak to robią spece z StuntFreaksTeam

Ekipa StuntFreaksTeam nagrywa zrywające beret filmy motocyklowe pełne zdartych opon, ale czasami prezentuje też różne triki i porad dotyczące technik video.

Poniższe nagranie dotyczy zagadnienia, które jest dość istotne dla osób jeżdżących na motocyklu z GoPro lub inną kamerą. Gdzie ją właściwie zainstalować?

how WE use GoPro. Źródło: You Tube, StuntFreaksTeam

Oczywiście wszystko zależy od tego co ma się znaleźć na filmie. Obraz, który widzi motocyklista, czy może on sam? Kamera powinna znaleźć się z czubku kasku, pod daszkiem, a może na specjalnym ramieniu, które poszerza plan?

To wszystko zależy od okoliczności, chociaż jeśli chodzi o najczęściej wybierany widok ogólny, spec z StuntFreaksTeam poleca zamontowanie kamery tuż pod daszkiem, dzięki czemu plan jest symetryczny i doskonale widać obie ręce motocyklisty.

Z nagrania można się również dowiedzieć, gdzie i jak zamontować kamerkę na motocyklu. Chodzi o krótkie, dynamiczne wstawki w filmie ukazujące zmienię biegów, kręcenie manetką gazu lub strzelanie klamką sprzęgła.

Takie krótkie sekwencje urozmaicają video, ale wymagają specjalnego uchwytu, który można zobaczyć na materiale pt. „how We use GoPro”. Polecamy obejrzeć!

%d bloggers like this: