Custom z “86 Gear Motorcycles” w konkursie na najlepszego scramblera Ducati

W najbliższy poniedziałek, dokładnie 21 grudnia, odbędzie się premiera polskiego Scramblera customa, który powstał w 86 Gear Motorcycles.

scrambler_01
Scrambler custom. Foto: 86 Gear Motorcycles

Scrambler custom ma konkretnie zadanie do wykonania, będzie bowiem reprezentował Polskę na konkursie najlepszego Sramblera podczas Custom Rumble, turnieju organizowanego przez Ducati. W rywalizacji biorą udział tylko przerobione motocykle Scrambler Ducati.

Oprócz 86 Gear Motorcycles nad projektem mocno pracował również Paweł „Swanski”, który zajął się lakierowaniem dwukołowego “Dukata”. Przypomnijmy jeszcze, że 86 Gear Motorcycles to głównie jedna, znacząca postać, czyli Christian Boosen. Urodzony w Niemczech nieopodal holenderskiej granicy, przyjechał do Polski w 2001 roku. I już został.

scrambler_03
Scrambler custom. Foto: 86 Gear Motorcycles

Wiele lat temu Christian przebył trasę od Niemiec od Stambułu na steranym egzemplarzu Yamahy XT500. Po tej metafizycznej podróży zrozumiał, że motocykle to coś więcej niż dwa kółka, kawałek ramy oraz silnik i zajął się budową niesamowitych motocykli, dlatego jego wybór przez Ducati Polska specjalnie nie dziwi.

Prezentacja maszyny będzie miała miejsce w sklepie „VETERAN” SHOP & GALLERY na Mokotowskiej 24 w Warszawie.

scrambler_04
Scrambler custom. Foto: 86 Gear Motorcycles

Custom powstał pod auspicjami Ducati Polska, dlatego bazą projektu jest Ducati Scrambler z 2014 roku. To jednostka w oryginale wyposażona jest w silnik L-Twin o pojemności 803 cm3 i mocy 75 KM przy 8250 obr./min.

Źródło: scramblerducati.pl

%d bloggers like this: