W 2016 roku pojawi się zupełnie nowy motocykl marki Indian? To prawdopodobne

Najnowsze wieści branży motocyklowej wskazują na to, że wkrótce pojawi się nowy Indian. Jak na razie przedstawiciel Indian Motocycle Manufacturing Company nie potwierdza, ani nie zaprzecza tym wieściom.

Pogłoski dotyczą modelu o nazwie Springfield i mają całkiem solidną podstawę, którą są dokumenty złożone przez amerykańską firmę do US Environmental Protection Agency, czyli Agencji Ochrony Środowiska. To normalna procedura poprzedzająca rejestrowanie nowego motocykla.

3-indian-scout-sixty
Najnowszy Indian Scout Sixty. Foto: Indian

Nazwa wzięła się oczywiście od miejscowości Springfield stanie Massachusetts, gdzie w 1901 roku powstała firma Hendee Manufacturing Company, założona przez George’a M. Hendee i Carla Oscara Hedstorma.

Wydawało się, że po ujawnieniu podczas niedawnych targów EICMA 2015, nowego modelu Scout Sixty, będzie to ostatnia nowość od Amerykanów w nadchodzącym czasie. Być może Indian chce iść do przodu na fali dobrych wyników sprzedaży?

Wystarczy przypomnieć, że choćby w ostatnim kwartale zeszłego roku, tradycyjnie najsłabszym jeśli chodzi o sprzedaż motocykli, Polaris podwoiło sprzedaż swoich jednośladów marki Indian (68,8 mln dol.). Oczywiście marki Victory, drugiej w portfolio Polaris, nie liczymy.

Czego możemy spodziewać się po tajemniczym modelu Indian Springfield? Pojawiły się już pewne propozycje. Dziennikarze branżowi wskazują, że prawdopodobnie byłby to motocykl zbudowany na bazie silnika Thunder Stroke 111 o pojemności 1811 cm3 i mocy 91 KM (129 Nm momentu obrotowego). Jest to silnik, który napędza obecnie całą linię motocykli, czyli Classic, Dark Horse, Vintage Chiefs, Chieftain i Roadmaster.

motocykl_indian_01
Na takie zabytki raczej nie mamy co liczyć . Foto: zabytkowemotocykleirowery.pl

Niektórzy uważają, że Indian zaprezentuje motocykl solo. Mniejszy i przeznaczony raczej do zabawy. Z kolei część specjalistów ma nadzieje, że nazwa będzie zobowiązująca i zobaczymy hołd dla klasycznych konstrukcji marki Indian produkowanych do 1953 roku. Czy Springfield będzie nawiązywał do tych wspaniałych dla marki czasów?

O tym zapewne przekonamy się już wkrótce. Przedstawiciele firmy w końcu będą musieli się określić, a stanie się prędzej niż później.

Źródło: visordown

%d bloggers like this: