Ducati 1299 Panigale w wersji cafe racer? Czy to się udało?

Na początku bieżącego roku mogliśmy podziwiać niesamowitą wersję Kawasaki Ninja H2R Streetfighter od AD Koncept. Wizje Francuzów często wydają się zbyt ekstremalne, aby mogły wejść w życie, ale tak nie jest w wypadku najnowszego dzieła artystów z Chadenac.

Projekt bazuje na modelu Ducati 1299 Panigale. Pomysł był dość przewrotny bo trudno sobie wyobrazić styl cafe racer i potwora z silnikiem o pojemności 1285 cm3 oraz mocy 205 koni mechanicznych. Do tego dodajmy moment na poziomie 145 NM i niewielką wagę, czyli 166 kilogramów. Te parametry czynią z 1299 Panigale typowego ścigacza.

Ekipa AD Koncept nie miała z tym problemu. Ich wizja w jakiś sposób wydaje się nawet dość spójna, chociaż pozbawiony osłon Panigale sprawia wrażenie, jakby był nagi.

ducati-1299-panigale_01
Ducati 1299 Panigale Cafe-Racer. Foto: AD Koncept

Przednia sekcja motocykla zdecydowanie dominuje, za co odpowiadają grube lagi i wysunięty do przodu blok silnika. Lżejsza tylna sekcja to wina bardzo oszczędnego siedziska i pojedynczego wahacza tylnego koła. Dzięki temu motocykl wygląda, jakby już pędził przed siebie.

Oczywiście aktualnie to jedynie artystyczna wizja, ale trzeba przyznać, że mimo przeciwieństw, ma w sobie niezaprzeczalny urok. Kto wie, może Ducati skorzysta z pomysłów AD Koncept? Byłoby ciekawie.

Źródło: nydailynews

%d bloggers like this: