Dakar 2016 startuje już za trzy tygodnie. Przypominamy kraksę Kevina Benavidesa

Kolejny Dakar, tym razem w Argentynie, Boliwii i Peru, co raz bliżej. Pierwsza konferencja prasowa Dakar 2016 odbędzie się już za dwa tygodnie, w La Paz w Boliwii. W związku z tym odnaleźliśmy pewne nagranie z Dakaru 2015, video z nieprzyjemnej przygody jaka spotkała Kevina Benavidesa. Dakar 2016 rozpocznie się 3 stycznia w Limie w Peru.

Kevin Benavides to uczestnik ostatniego, tegorocznego rajdu Dakar 2015. O tym, że wyścigi na dystansie niemal 10 tysięcy kilometrów są ekstremalnie trudne, wiadomo nie od dziś. Na poniższym nagraniu można zobaczyć jak bardzo trudne. I bolesne.

Crash Joan Barreda Bort and Kevin Benavides. Źródło: You Tube, jonathan zumaque

Od lat do mety dojeżdża średnio tylko polowa startujących wyjściowo ekip. W 2015 roku na 406 pojazdów Dakar ukończyło zaledwie 207 maszyn. Przypomnijmy jeszcze, że tegoroczna trasa liczyła 9 295 kilometrów i wiodła głównie przez niegościnne obszary Argentyny raz Chile.

Wśród motocyklowych marek biorących udział w Dakarze, od lat dominuje KTM, a konkretnie model KTM 450 Rally. Wśród motocyklistów dwa ostatnie wyścigi wygrał Hiszpan Mark Coma.

Kevin Benavides wystartował na motocyklu Honda CRF 450 i niestety nie zajął wysokiego miejsca. Przeżył również kilka naprawdę nieciekawie wyglądających upadków. Jeden z nich został zarejestrowany. Na szczęście zawodnikowi nic się nie stało.

%d bloggers like this: