125 centymetrów pojemności i kosmiczny wygląd. Futurystyczny bolid z Bandit9 jest do kupienia!

Bandit9 to sklep z customowymi częściami a zarazem ekipa zajmująca się budową, przerabianiem i modyfikacjami motocykli. Siedziba firmy znajduje się w Wietnamie i kierowana jest przez Daryla Villaneueva.

EVE to jedna z najnowszych koncepcji Bandit9 bazująca na klasycznym modelu Hondy SS z 1967.

bandit9-eve_02
Bandit9 EVE. Foto: www.banditnine.com

Oryginalny motocykl napędzany był silnikiem o pojemności od 80 do 125 cm3, jednak z wyjściowego egzemplarz ostało się niewiele części.

Co ciekawe, projekt Wietnamczyków powstał we współpracy z ukraińskim projektantem mody Konstantinem Kofta, który wniósł do wyglądu motocykla grację, lekkość i zadziwiający kształt.

bandit9-eve_01
Bandit9 EVE. Foto: www.banditnine.com

EVE okazał się absolutnym sukcesem, również komercyjnym, dlatego customerzy ze studia Bandit9 rozpoczęli kolejny projekt, tym razem o nazwie AVA. Nową konstrukcję opracowywano na podstawie Hondy Supersport 125.

Wizualnie oba projekty są dość zbliżone. Łączy je przede wszystkim czysta, chromowana powłoka niemal każdego elementu motocykla, co sprawia, że wyglądają jak srebrne łzy.

bandit9-eve_03
Bandit9 EVE. Foto: www.banditnine.com

Minimalizm, oszczędność i niezwykłą linia nadwozia to kolejne wspólne cechy motocykli EVA i AVA.

W chwili obecnej Bandit9 nie ma już w ofercie ani jednego egzemplarzu EVE ale wciąż do nabycia jest kilka motocykli AVA. Nie jest to niestety tani sprzęt.

bandit9-ava_01
Bandit9 AVA. Foto: www.banditnine.com

Za gładki, srebrzysty jednoślad AVA trzeba zapłacić 10 950 dolarów, czyli około 44 000 złotych. Dostawa z Wietnamu jest darmowa.

Czy ktoś jest skłonny wyłożyć gotówkę za możliwość jeżdżenia na srebrnej strzale wyfasowanej przez specjalistów z Saigonu?

Źródło: banditnine

%d bloggers like this: