Znowu scrambler od Ducati. Tym razem limitowana seria Italia Independent

Ducati rozpoczęło współpracę z Italia Independent, powstałą zaledwie osiem lat temu firmą, która znana jest głównie z produkcji ekskluzywnych okularów słonecznych, a swoją renomę zawdzięcza jednemu z założycieli, Lapo Elkannowi, ze słynnej rodziny właścicieli Fiata.

Wynikiem mariażu Ducati i Italia Independent jest specjalny, limitowany model scramblera. Motocykl zaprezentowano zaledwie wczoraj w Art Basel w Miami.

italiaindependentducatiscrambler-1
Italia Independent Ducati Scrambler limited edition . Foto: Ducati

Jednoślad posiada wiele cech cafe racera, natomiast przeróbki dotyczyły głównie strony wizualnej, czyli kanapy, zdobień baku, lusterek na zakończeniach manetek kierownicy i specjalnego koloru, połączenia matu i miedzi.

Z bardziej technicznych rozwiązań warto wspomnieć o układzie wydechowym od Termignogi. Prezentację motocykla połączono z przedstawieniem nowej linii okularów z motywem „Land of Joy”.

italiaindependentducatiscrambler-2
Italia Independent Ducati Scrambler limited edition . Foto: Ducati

Oczywiście Italia Independent Ducati Scrambler jest serią limitowaną. Włosi wyprodukują tylko 1077 egzemplarzy. Każdy z nich będzie miał aluminiową płytkę z laserowo wyciętym numerem seryjnym. Współpraca obu film przewidziana jest na trzy lata.

W dalszej perspektywie Italia Independent ma zamiar dostarczać dedykowane dla wspólnego motocykla, wyjątkowe akcesoria i dodatki. Na razie nie poznaliśmy jeszcze ceny specjalnego modelu scramblera.

italiaindependentducatiscrambler-3
Italia Independent Ducati Scrambler limited edition . Foto: Ducati

Pomijając całą reklamowo-marketingową otoczkę przedsięwzięcia, trzeba przyznać, że w powyższej stylizacji scrambler Ducati wygląda niezwykle szlachetnie i elegancko. Nieprzypadkowo włoscy projektanci należą do najlepszych na świecie.

Źródło: gizmag

%d bloggers like this: