Budując BMW K1600 NURB, Fred Bertrand nadał nowe znaczeniu pojęciu cafe racer

Niepokojąca wizualnie koncepcja, która nawiązuje do stylistyki lat 60. ubiegłego wieku, została po raz pierwszy zaprezentowana przez belgijskiego twórcę pod koniec zeszłego roku. Bazą projektu jest  solidny niemiecki motocykl sportowo-turystyczny BMW K 1600. W ramie fabrycznej maszyny umieszczono jednostkę R6 o pojemności 1649 cm3 i mocy 161 KM.

BMW K 1600 to świetna konstrukcja, ale wizualnie bardzo tradycyjna, żeby nie powiedzieć, nudna. O prototypie Bertranda na pewno nie można tego powiedzieć.

BMW-K1600-by-Krugger-Motorcycles-1
Cafe Racer BMW K1600 by Krugger Motorcycles. Foto: www.krugger.ne

Fred „Krugger” Bertrand całkowicie odmienił ten motocykl. Nową maszynę nazwał BMW K1600 NURB.

Bertrand, który może poszczycić się licznymi nagrodami z World Championship of Custom Bike Building, pozostawił oryginalny silnik niemieckiej marki ale pozostałe elementy zostały wyrzucone lub zmienione.

Krugger Nurb’s. Źródło: You Tube, Thierry Dricot

Belgijski customer opierał się n wyglądzie przedwojennego BMW R7. Budowa zajęła mu ponad 3 tysiące godzin. Oryginalne pomysły Bertranda dotyczą choćby zbiornika paliwa, który jest w… dwóch egzemplarzach, jeden pod siodłem a drugi w tylnej sekcji maszyny.

Niezwykły wygląd BMW K1600 NURB to także efektowne koła o wielkości 21 i 20 cali zawieszone na pojedynczym wahaczu, co dodatkowo uwypukla efektowe, gwiaździste felgi.

BMW-K1600-by-Krugger-Motorcycles-5
Cafe Racer BMW K1600 by Krugger Motorcycles. Foto: www.krugger.ne

Górna sekcja z przednią lampą, która przypomina potężne amerykańskie lokomotywy elektryczne z lat 60. jest pozbawiona wszelkich dodatków. Dzięki temu zabiegowi silnik wydaje się jeszcze masywniejszy i potężniejszy.

Niestety BMW K1600 NURB nie jest na sprzedaż. Poza motocyklowymi imprezami można go zobaczyć w siedzibie Krugger Motorcycles w Basse-Bodeux w Belgii.

BMW-K1600-by-Krugger-Motorcycles-4
Cafe Racer BMW K1600 by Krugger Motorcycles. Foto: www.krugger.ne

Źródło: hiconsumption.com

%d bloggers like this: