Stig z Top Gear wydał książkę z poradami dla kierowców

Za kilka dni pojawi się wyjątkowa możliwość spotkania i rozmowy z najbardziej tajemniczym bohaterem popularnego programu Top Gear.

Ben Collins, który od 2003 roku, przez długie osiem lat, towarzyszył ekipie Jeremy’ego Clarksona, Richarda Hammonda i Hamesa Maya, jako słynny Stig, przyjeżdża do Polski.

TheStig_00
Stig. Foto: www.hnldesign.nl

Okazją do wizyty Stiga w Polsce jest niedawna premiera jego książki pt. „Jak prowadzić”, która pojawiła się w księgarniach nakładem wydawnictwa Insignis. O tym, czy warto ją kupić, Stig będzie przekonywał 7 grudnia w warszawskim salonie Empiku przy ul. Marszałkowskiej.

Ben Collins to nie tylko milczący człowiek w białym kombinezonie i kasku z niebieską szybą, ale również dubler Daniela Craiga w filmach z serii o najsłynniejszym agencie Jej Królewskiej Mości. Collins ma także bogatą przeszłość jako kierowca wyścigowy, m.in. z zawodów Formula First, Formula Vauxhall i Formula 3.

BC 0035
Ben Collins. Foto: www.speedcafe.com

Brał też udział w 24h Le Mans i ASCAR. Pracował także jako kierowca testowy dla firmy Ascari.

Telewizja BBC zwolniła Bena Collinsa po tym jak wydał swoją pierwszą książkę, biografię pt. „Człowiek w białym kombinezonie”. Sąd orzekł później w tej sprawie, iż Collins miał prawo publikować swoje prywatne wspomnienia, jednak do BBC, jako Stig, już nie powrócił.

TheStig_01
Ben Collins. Foto: autoblog.com

Książka Bena Collinsa, pt. „Jak prowadzić. Niezrównany poradnik napisany przez byłego Stiga” od dwóch tygodni jest już w księgarniach. Cena poradnika wynosi ok. 45 zł.

Źródło: www.granice.pl

%d bloggers like this: