Koreańczycy uderzają w rynek niewielkich, zadziornych street fighterów. Do tej pory wydawało się, że połączenie stosunkowo małej pojemności, jednocylindrowego silnika nieprzekraczającego 500 cm3, z ciekawą stylistyką, może udać się tylko Japończykom.
Koreański Hyosung GD450 przeczy tej tezie, a na dowód mamy zdjęcia.

Pojazd skonstruowano na ramie kratownicowej i aluminiowym wahaczu z gazowym monoshockiem. Ostre krawędzie, mocno zgarbiony bak (11 litrów), wysunięta igła tylnej sekcji i ukryty pod zespołem silnikowym wydech, sprawiają że Hyosung GD450 wygląda niebezpiecznie.
W ramie koreańskiego motocykla znajduje się jednostka o skromnej pojemności 499 cm3, ale niemałej mocy 48 KM (47.7 Nm przy 7000 obr./min).

Skośnooki naked bike waży niewiele, zaledwie 145 kilogramów, co w połączeniu ze słuszną mocą gwarantuje sporo dobrej zabawy podczas gwałtownego odkręcania manetki. Sprawne hamowanie mają gwarantować pojedyncze tarcze 300 mm z przodu oraz 230 z tyłu.
W chwili obecnej nie znamy jeszcze ceny oraz terminu wprowadzenia modelu 2016 na rynek, ale Hyosung zapewne wkrótce poda te informacje.

Źródło: hyosungrider