Ekipa z Bendita Macchina przerobiła małego nakeda Yamahy. Co z tego wynikło? (video)

Jak z fabrycznego motocykla powstaje customowy zabijaka? Cały proces można prześledzić na filmie wyprodukowanym przez Vectror Films, który prezentuje krok po kroku przeróbkę niewielkiego nakeda Yamahy.

Praca została wykonana przez ekipę z Bendita Macchina, czyli customerów z Sao Paulo w Brazylii. Nagranie jest świetne, bo dość dobrze ukazuje każdy etap pracy. Do tego film został ciekawie zmontowany.

factor_01
Factor 125 w oryginale. Foto: yamaha-motor.com.br

Motocyklem bazowym projektu została Yamaha Factor, czyli produkowana na rynek brazylijski jednostka, wyposażona w jednocylindrowy silnik SOHC, którego pojemność wynosi 125 cm3.

Goście z Bendita Macchina rozebrali Yamahę praktycznie do gołej ramy, a to, co zrobili później, prezentuje się naprawdę świetnie. Tym bardziej, że wyjściowy motocykl nie był jakoś szczególnie piękny.

Bendita Macchina

W Brazylii dostępne są trzy warianty tego małego nakeda; YBR125 Factor K1, YBR125 Factor E i YBR125 Factor ED. Różnice są niewielkie, np. K1 wyposażono w klasyczny, nożny starter.

W oryginale Factor waży między 117 a 119 kg, w zależności od wersji. Bak mieści 13 litrów paliwa. Uliczny jednoślad kosztuje w podstawowej wersji niecałe 6 tys. reali brazylijskich, czyli ok. 6,3 tys. złotych.

Źródło: special racer

%d bloggers like this: