Valentino “The Doctor” Rossi dostanie swoją grę komputerową?

Umieszczenie w tytule gry komputerowej nazwiska słynnego sportowca to zabieg, który podnosi atrakcyjność produkcji w oczach odbiorców. Czy ktoś wyobraża sobie serię Tony Hawk Pro Skater bez słynnego mistrza świata deskorolki w nazwie?

Seria MotoGP to realistyczne, komputerowe wyścigi motocyklowe oparte na licencji Road Racing World Championship Grand Prix. Seria powstała niegdyś w japońskim Namco, ale obecnie znajduje się w rękach Włochów z Milestone.

valentino_rossi_01
Valentino “The Doctror” Rossi. Foto: www.motogp.com

Seria ma już piętnaście lat, jest bardzo ceniona za wysoką jakość graficzną i to zarówno jeśli chodzi np. o wierne odwzorowanie motocykli jak i perfekcyjnie przeniesione do środowiska komputerowego tras wyścigów.

Włoskie studio Milestone, do którego należą prawa odnośnie serii gry MotoGP, zapowiedziało użycie w nazwie nazwiska największej gwiazdy motocyklowych rajdów. Nowa gra komputerowa zostanie wydana pod tytułem Valentino Rossi: The Game.

Valentino Rossi The Game – Announcement Trailer . Źródło: You Tube, MotoGPVideogame

Jak co roku, w grze znajdą się wszystkie oficjalne zespoły, motocykle, tory i zawodnicy. Różnica ma polegać na tym, że w specjalnym trybie zabawy będzie można odtworzyć ścieżkę zawodniczą Rossi’ego, łącznie z wyścigami na torze Monza, zawodami Flack Track oraz możliwością zwiedzania rezydencji motocyklisty.

Gra pojawi się na rynku w czerwcu przyszłego roku, podobno Valentino „doktor” Rossi bardzo się cieszy, że może wziąć udział w projekcie i podzielić się z swoja pasją fanami na całym świecie.

Źródło: www.motogp.com

%d bloggers like this: