Harley-Davidson zrobił motocykl na cześć okrętu USS Milwaukee

Amerykańska marynarka oficjalnie odebrała ze stoczni nowy okręt USS Milwaukee. Jest to statek typu Littoral Combat Ship, czyli jednostka przeznaczona do zwalczania okrętów podwodnych, małych jednostek nawodnych i operacji przeciwko siłom nabrzeżnym.

USS Milwaukee jest piątym okrętem klasy Freedom, który powstał w ramach nowego projektu przybrzeżnych statków bojowych. Statek został zbudowany przez Lockheed Martin w stoczni w Marinette niedaleko Milwaukee.

Harley-Davidson Slim. Foto: Lockheed Martin

Zapewne nie byłoby w tym fakcie nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że zamiast wytoczyć na tę okoliczność beczkę piwa, panowie z Lockheed Martin zlecili firmie Harley-Davidson wykonanie okolicznościowego motocykla.

Tak powstał jedyny w swoim rodzaj motocykl US Navy. Konstrukcja została opera na modelu Harley-Davidson Softail Slim S, którego przerobienia podjął się główny projektant i stylista Harleya, Ray Drea. Softail Slip napędza chłodzony powietrzem silnik Twin Cam 103B o pojemności 1690 cm3. Moment obrotowy wynosi 132 Nm przy 3250 obr./min.

Drea szukał inspiracji w wyglądzie motocykli z okresu II Wojny Światowej. Maszyna przez niego przygotowana ma specjalne, „wojskowe” malowanie, wielkie litery USN, aby każdy na pewno dostrzegł, że to maszyna US Navy.

Ray Drea zastosował klasyczne, szprychowe obręcze, solowe siodło, proste rury wydechowe nawiązujące do pokładowych działek. Motocykl ma wystąpić na szeregu imprez w ciągu najbliższego roku, a później zostanie zlicytowany.

Cały zysk ze sprzedaży maszyny zostanie przeznaczony na National Military Family Association, czyli organizację zajmującą się pomocą i ochroną rodzin amerykańskich żołnierzy.

Źródło: autoblog.com

%d bloggers like this: