SC-02 Soul Charger na targach w Mediolanie

Podczas EICMA 2015 zaprezentowanych zostało wiele przyszłościowych projektów motocykli, które na razie znajdują się jeszcze na deska kreślarskich lub w bardzo wczesnej fazie budowy, ale już wywołały spore poruszenie.

kawasaki-soul-charger_1
Kawasaki SC-02 Soul Charger. Foto: Kawasaki

Jednym z nich jest SC-02 Soul Charger, który został zaprezentowany przez CEO Kawasaki, Kenji Tomide. Chodzi o turbodoładowaną jednostkę 600 cm3. W segmencie bezkompromisowych przecinaków, Kawasaki może się poszczycić niejednym osiągnięciem i wcale daleko nie trzeba szukać. Wystarczy spojrzeć choćby na Kawasaki H2R lub H2.

Tym razem styliści z Kraju Kwitnącej Wiśni połączyli dwa, wydawałoby się odmienne środowiska i style. Chodzi o motocykl sportowy i styl retro. Kawasaki SX-02 Soul Charger w interesujący sposób łączy cechy obu rodzin.

kawasaki-soul-charger_2
Kawasaki SC-02 Soul Charger. Foto: Kawasaki

Oczywiście to tylko rysunek, od którego jest jeszcze bardzo daleka droga do konkretniejszych propozycji, jednak skoro prezes Tomida zdecydował się pokazać ten projekt podczas targów w Mediolanie, prawdopodobnie oznacza to, że SC-02 Soul Charger ma duże szanse na dalszy rozwój.

Tomida powiedział również, że Kawasaki planuje w ciągu najbliższych dwóch lat przedstawić aż dwanaście nowych modeli motocykli, czyli to jeszcze nie koniec niespodzianek.

kawasaki-soul-charger_3
Kawasaki SC-02 Soul Charger. Foto: Kawasaki

Źródło: www.motorcycle.com

%d bloggers like this: