Spodnie dla motocyklistki. Holly Hanson testuje jeansy własnymi czterema literami

Widzieliśmy już niejeden sposób testowania motocyklowego sprzętu, ubiorów i zabezpieczeń, ale Holly Hanson z Ventura County w Californii, pokazała technikę, która wydaje sie najbardziej ryzykowna…

tobacco-jenasy_2
Holly podczas testowania spodni. Foto: themotolady.com

Tobacco Motorwear to firma założona przez Davida Ackermana, który chce wyprodukować spodnie dla motocyklistek. Niby nic nowego, ale Ackerman chciałby, aby spodnie wyglądały jak normalne jeansy, a nie damska wersja stroju Iron Mana.

Chodzi o te wszystkie ochraniacze, protektory, dzięki którym jest bezpieczniej, ale poza środowiskiem motocykla, ich posiadaczka wygląda jak młodsza siostra RoboCopa.

tobacco-jenasy_1
Holly i jej Honda CB550 Four z 1975 roku oraz Joy i Triumph Bonneville. Foto: themotolady.com

Dla facetów taki uniform to nie problem, jednak dla pań trochę tak, dlatego Tobacco Motorwear rozpoczęło akcję na Kickstarterze, której celem jest zebranie funduszy na jeansy, w których motocyklistki będą wyglądały jak kobiety, jeśli rozumiecie, co mam na myśli.

Kwestia bezpieczeństwa dolnej części pleców ma jednak znaczenie, dlatego spodnie wyposażone będą w kevlarowe wkładki, które przy tym nie zaburzą ich linii, a właściwie naturalnych kształtów zawartości jeansów.

David Ackerman z Tobacco Motorwear poprosił Holly o przetestowanie prototypowego modelu. Próba miała imitować warunki zbliżone do rzeczywistych, to znaczy sytuacji, gdy tylna część ciała motocyklistki szoruje po asfalcie.

Tobacco Women’s Motorcycle Jeans. Źródło: You Tube, MotoLady

Wiadomo jak nieciekawy mógłby być wynik takiej operacji, gdyby spodnie nie były wzmocnione. Czy prototyp z Tobacco Motorwear sprawdził się w akcji? Wydaje się, że tak…

Ackerman nie próbuje wyciągnąć od potencjalnych inwestorów dużych pieniędzy. Na rozpoczęcie produkcji potrzebuje 20 tys. dolarów. Co najciekawsze, mimo że do końca zbiórki na Kickstarterze pozostało jeszcze 14 dni, pomysłodawca akcji zebrał już prawie 28 tys. dolarów.

Mówiąc inaczej, spodnie, które z takim poświęceniem testowała Holly Hanson przy pomocy Joy Lewis, na pewno powstaną. Uważamy, że to dobrze!

Źródło: themotolady.com

%d bloggers like this: