Inteligentny kask od Skully powie ci jak jest

Tech Insider przypomniał o zbliżającej się premierze inteligentnego kasku od Skully. Pierwsze egzemplarze Skully AR-1 dotrą do klientów w marcu 2016 roku, czyli już za cztery miesiące.

Przypomnijmy, że Skully AR-1 wyposażony jest w szereg ciekawych innowacji i wynalazków, przede wszystkim HUD, czyli wyświetlacz przezierny rodem z hełmów pilotów myśliwców wojskowych.

scully_00
Skully AR-1: Foto: www.jebiga.com

Wyświetlane dane obejmują takie informacje jak nawigacja, pogoda, przychodzące połączenia telefoniczne. Użytkownik ma również, dzięki zainstalowanym w hełmie kamerom szerokokątnym, pełny widok tego, co dzieje się za nim.

Sterowanie funkcjami kasku odbywa się głosowo. Można w ten sposób wybrać np. cel podróży, wybrać lub odebrać połączenie głosowe, a także muzykę, która ma towarzyszyć motocykliście podczas jazdy. Kask ma wbudowane głośniki.

skully_01
Skully AR-1. Foto: www.skully.com

Komunikacja ze smartfonem odbywa się poprzez bluetooth. Ciekawostką jest także automatyczna aktualizacja oprogramowania Over-the-air, która gwarantuje, że software będzie rozwijane i zawsze aktualne.

Skorupa wykonana jest z polikarbonu, oczywiście Skully spełnia również wszelkie normy bezpieczeństwa, łącznie z certyfikatem DOT/ECE.

Manufacturing Update. Źródło: You Tube, Scully

Wszystko wygląda bardzo pięknie, poza ceną. Kask, którego nie powstydziłby się sam Tony Stark, kosztuje aż 1499 dolarów, czyli ok. 6000 zł.

Źródło: skully.com

%d bloggers like this: